logo masérská škola BUĎFiT Masérská škola pořádá rekvalifikační masérské kurzy akreditované MŠMT ČR, kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní oleje. BUĎFiT s.r.o., Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Brno

JURVDSK MAS - Abhyanga

BUFiT - masrsk kola > Kurzy a semine > Ayurvdsk mas

jurvda - Ajurvda - yurvda - Ayurvda

jurvedsk mas

Termn jurvda pochz ze sanskrtu a znamen vda o ivot. Jedn se o lebnou metodu, kter vznikla ped vce ne 5000 lety v Indii.

Clem jurvdy je:

• prevence jednotlivch onemocnn
  • zvyovn celkovho pocitu zdrav
  • posilovn imunitnho systmu
  • lba konkrtnch chorob
  • zpomalen strnut

Popis jurvdy:

yurvedsk mas

jurvda l vdy cel tlo, dui i mysl, piem klade draz na prevenci a neustlou podporu zdrav za pomoci vyven stravy, pozitivnho mylen a zdravho ivotnho stylu. Dochz k harmonizaci organismu, uvolnn bolesti, navy a stresu, poslen imunitnho systmu, zlepen krevnho obhu a celkovmu stavu uvolnn. Zklady lebn metody jsou postaveny na tradinch metodch lby pomoc prodnch lk a olej, vyrobench z bylin, koen, kry strom, konk, semnek a ovoce rznho druhu. Podstatou jurvdy je respektovn lidsk originality.

Abhyanga - zkladn jurvdsk olejov mas (celotlov)

Abhyanga je hluboce relaxan, regeneran jurvdsk mas, provd se za pouit livch masnch olej, vybranch individuln dle poteb a zdravotnho stavu klienta.

inky ayurvdsk mase

Mas vrazn pispv k celkovmu uvolnn a relaxaci tla i mysli, zlepuje funknost pohybovho apartu a lymfatickho systmu,napomh odplavovn kodlivch ltek z tla, zvyuje obranyschopnost, zpomaluje strnut. V neposledn ad zvluje pokoku, podporuje spnek, posiluje zrak a svalstvo. Velmi dleit je olej nsledn nechat vstebat do tla, m se pln projev jeho ozdravn inky.

Masn oleje:

Pouvaj se vhradn jurvdsk za studena lisovan oleje, kter maj vyivujc, a tak istc inky na pokoku, tkn i klouby.

Kurz Abhyanga:

• Doba trvn kurzu je 3 dny (24 hodin), /vtinou P+So+Ne/
  • Kurz se skld z teorie a praxe, piem ob sti se prolnaj, pevauje praxe.
  • Praktickou st kurzu lektor pedvd pmo na studentech, bhem kurzu jsou vichni studenti postupn namasrovni, poslze si mohou zkusit mas na lektorovi, piem jsou vedeni ke sprvn technice z pozice masrovanho
  • kad student obdr skripta + certifikt jurvdsk mase (v anglitin)

Upozornn - styl vuky

Na temto semini pedn lektor pochzejc ze Sr Lanky, kter m dlouholet zkuenosti s vukou ajurvdy v tomto prosted. Nicmn styl a forma vuky je rozdln od zpadn kultury. Lid u ns jsou zvykl na odlin zpsob vuky.

Nejbli termny masrskho kurz:

Chyba natn skriptu...

Na kurz si vezmte: st svtl obleen, pezvky - pantofle (ne tenisky), seit, psac poteby, prostradlo, runk, paprov utrky, doklad o zaplacen kurzu a doplatek kurzovnho.