logo masérská škola BUĎFiT Masérská škola pořádá rekvalifikační masérské kurzy akreditované MŠMT ČR, kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní oleje. BUĎFiT s.r.o., Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Brno

Anatomie

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > anatomie

Přednáška anatomie

V sérii těchto přednášek si povíme o somatologii - nauce o lidském těle. Ve čtyřech, na sobě nezávislých přednáškách (dnech) probereme postupně: Anatomie I. - úvod do anatomie - názvosloví, buňky, tkáně. Dále kostní soustavu - kosti a kloubní soustavu - klouby. Součástí jsou i praktika - vyhledávání kostí a kloubů na našem těle, tak aby masér měl představu, v jakých lokalitách se při své práci s lidským tělem nachází. V Anatomii II. si probereme svaly, včetně topografických praktik - vyhledávání vybraných svalů na našem těle. V Anatomii III. si probereme orgánové soustavy a ještě se zaměříme na různá civilizační onemocnění a věci s tím související. Zároveň si povíme o možných souvztažnostech a náhledech nejen dle klasické evropské medicíny. Ve čtvrté přednášce si povíme o kompenzačních technikách - strečink, posilování hlubokých svalů, dechovém cvičení atd. Tento teoretický vstup do problematiky je doplněn částečně o praktické ukázky a rozšířením je dvoudenní seminář na toto téma. V závěru přednášky si také předvedeme ukázky speciálních masážních technik (baňkování, lymfatická masáž, speciální masážní techniky aj.), aby začínající masér měl představu o těchto technikách a mohl se lépe rozhodovat při dalším profesním rozvoji.

Přednáška první pomoc

Přednáška první pomoci - s profesionálním záchranářem projdete základní první pomocí, kterou musí znát každý, kdo provádí tento typ profese (tj. masér, terapeut, další jiné pomáhající profese). Tato přednáška obohatí nejen ze zákona nutnou znalost PP, ale též nám může prospět v akutních situacích (např. v rodině).

Nejbližší termíny přednášek

Na kurz si vezměte: čísté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, ručník, doklad o zaplacení kurzu a doplatek kurzovného.