Masérské kurzy s akreditací pořádá masérská škola BUĎFiT, Dále provozujeme masážní kurzy a obchod pro maséry (masážní baňky, masérské stoly).
BUĎFiT
MASÉRSKÁ ŠKOLA
OBCHOD - E-SHOP
infolinka:   775721010
e-mail:      skola@budfit.info

škola.BUĎFiT.info

logo masérská škola BUĎFiT
Masérská škola pořádá rekvalifikační masérské kurzy akreditované MŠMT ČR, kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní oleje. BUĎFiT s.r.o., Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Brno
 

Bambusová masáž "Magic bamboo"

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Bambusová masáž - Magic bamboo

Při bambusové masáži se používají bambusové tyče různé délky a průměru. Bambusová masáž může být velmi jemná, relaxační , uklidňující a na druhou stranu intenzivní, stimulující, povzbuzující. Záleží na správném typu provedení. Bambusová masáž může jít ruku v ruce s  ostatními terapiemi, jako je například Shiatsu, hot stones, lymfatická masáž a další. Je velmi prospěšná pro krevní oběh, lymfatický systém, uvolnění svalů, stimulaci nervového systému. Ve spojení s lymfatickou masáží a vhodně zvolenou aromaterapií pomáhá proti celulitidě. Bambusová masáž šetří energii a ruce maséra a přitom je při aplikaci maximálné účinná.

Bambusová masáž se dá popsat přímo tím, čím se provádí-bambusem. Bambus je pevný, ale i ohebný. Svou strukturou je velmi tvrdý, používá se na mosty, podlahy, nábytek. Na druhou stranu jeho vlákna jsou velmi jemná a po úpravě mohou sloužit pro výrobu oblečení, povlečení, ručníků. To samé je i s bambusovou masáží. Můžeme ji provést přesně tak, jak potřebujeme.

Bambusová masáž je založena na pevném základu jejího provedení a přitom se dá obměňovat dle potřeby. Používá bambusových tyčí a tyček, které jsou dostatečně tvrdé. Dá se však s nimi provést velmi jemná a relaxační masáž.

Bambus se už od pradávna používal hlavně v Číně, Indonésii a Japonsku, kde symbolizoval věčné mládí, životní energii, dlouhověkost, sexualitu, pevnost, sílu, prosperitu a mír.

To, co bambus dělá tvrdým a rovným je krystalická struktura vláken. Krystalická matrice je známá svými dvěmi specifickými vlastnostmi. Jedná se o piezoelektrický a pyroelektrický efekt. První je aktivován přítlakem a druhý teplem. Oboje vytváří elektrický potenciál. Při bambusové masáži nepůsobíme tedy jen samotnými tyčemi, ale i tím, co samotný bambus při masáži vytváří.

Svaly pracují rovněž s elektrickým potenciálem, což využívá například elektroléčba. Piezoelektrický i pyroelektrický efekt jsou většinou úzce spojené a při použití nahřátých bambusových tyčí můžeme tak účinněji uvolnit svalové napětí.

Kontraindikace bambusové masáže

Křečové žíly, žaludeční potíže, záněty, rakovina, vysoký tlak, srdeční problémy, modřiny, otlaky, (těhotenství).

Výuka a hodinová dotace kurzu

  • Pátek 16.00-20.00 - teorie, začátek výuky
  • Sobota 9.00-18.00 - bambusová masáž celého těla
  • Neděle 9.00-17.00 - lymfatická bambusová masáž -(opakování) dle časových možností

Nejbližší termíny masérského kurz:

zahájenínázev akceformamístocena

Momentálně nemáme vypsaný žádný termín

Napište nám na náš e-mail o jaký kurz máte zájem a my Vás budeme informovat o novém termínu... skola@budfit.info

Na kurz si vezměte: čisté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, 2x ručník, 2x osusku, papírové utěrky, doklad o zaplacení kurzu a doplatek kurzovného.

 Hlavní partneři:
Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů