logo masérská škola BUĎFiT Masérský kurz baňková masáž pořádá masérská škola BUĎFiT. Poádáme rekvalifikační kurzy masáží s akreditaci MŠMT ČR, kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: masážní baňky, skládací masérské stoly, masážní pomůcky a přístroje, masážní oleje atd.

BAŇKOVÁ MASÁŽ - BAŇKOVÁNÍ - BAŇKOVÁ TERAPIE

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Baňková masáž

Tento masérský kurz pořádáme ve dvou úrovních

Baňkování - baňková masáž a terapie

Na semináři Baňková masáž a terapie se dozvíte o historii baňkování, indikace a kontraindikace baňkování. Naučíte se různé techniky přikládání baněk, dozvíte se o odlišných účincích v závislosti na vedení tahu baňkou, její síle přisátí atd. Zkusíte si práci s více druhy baněk - silikonové baňky, umělé baňky s odsáváním pomocí pumpy, ale zejména se naučíte pracovat se skleněnými (ohnivými) baňkami. V tomto dni se naučíte baňkovou masáž zad, beder a šíje. Dozvíte se také o užití této techniky v rámci Tradiční čínské medicíny. Po zvládnutí semináře získáte základní i pokročilé dovednosti manipulace s baňkou a odborné znalosti pro provádění baňkové masáže a baňkování.

Tento seminář je jednodenní pod vedením Radka Kupra.

Baňkování - lokální aplikace

přikládáni baněk, baňková masáž ohnivé baňky

Baňkování – lokální aplikace je určen pro maséry a fyzioterapeuty, kteří chtějí využít baněk a ušetřit tak své ruce a prsty. Jelikož baňky působí podtlakem, umí ze ztuhlých svalů odstraňovat mimo spazmů i nežádoucí látky či tekutiny (únavové látky, toxiny, stagnující neokysličenou krev). Baňkování lze velice úspěšně kombinovat s dalšími masážemi, zejména se základní regenerační masáží.

V tomto semináři si povíme teorii baňkování, prakticky se naučíme baňkovou masáž s různými typy baněk, naučíme se přikládat ohnivé baňky a dále již budeme probírat sestavičky – „lokální aplikace“. U každé si povíme indikační a kontraindikační skupinu a také možné další doporučení. Sestavy jsou pro: záda (vertebroalgické syndromy a skoliózy), šíji, bedra, sestava pro astmatické obtíže, rameno (syndrom bolestivého ramene), kyčle, kolena, břicho (trávicí funkční poruchy a urogenitální systém).

Tento seminář je dvoudenní pod vedením Miroslavy Kuprové Stodůlkové, DiS.

Nejbližší termíny masérského kurz:

přikládání baněk - baňková masáž a terapie (baňky)

Velmi uznávaná starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body, a-shi zóny) nebo se používají k masáži. Tato technika je jedna z nejúčinnějších na onemocnění a problémy pohybového aparátu (ztuhlé svaly, partie zad a krku, bolesti zad apod.), ale i na onemocnění trávicího, dýchacího a pohybového aparátu.

Napsali o nás
Mám s baňkováním samé dobré výsledky a Mirko, musím poděkovat za tvůj přístup při kurzu. Děkuji a budu se těšit na dalším kurzu.
Marta Lisá
Líbila se mi konkrétnost, lektor neodbíhal od tématu, vysoce hodnotím osobní přístup ke každému a kontrolu práce v průběhu vyučování. Zodpovězení všech dotazů, vstřícný přístup, vysvětlení souvislostí a pod. Vše bylo připravené, nebylo žádné zbytečné zdržování, výuka probíhala plynule.
Jan Linhart
Radek Kupr - prima, věděl, o čem mluví, byl klidný, v pohodě, srozumitelně předal informace.
Petr Janeček

Pro baňkovou masáž i pro přikládání lze použít čtyři druhy baňek

• klasické skleněné (ohnivé) baňky, používají se nejčastěji (lze dosáhnout slabého, středního i silného podtlaku)
  • baňky s balónkem využíváme u dětí a u pacientů, kteří mají obavu z ohně
  • gumové baňky (silikonové) jednoznačně nejlepší doplněk masáží, jejich výhoda je snadná manipulace a nerozbitnost, v kosmetice jsou využívány k masáži proti "Celulitidě"
  • umělohmotné baňky s pumpou můžeme prakticky využít ve všech předchozích případech. Pro jemnou i hlubokou (tvrdou) terapii a masáž i u dětí a u pacientů, kteří mají obavu z ohně. Dobře se desinfikují, snadná manipulace.

Na kurz si vezměte: čísté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník, papírové utěrky, doklad o zaplacení kurzu a doplatek kurzovného. Dostanete k dispozici masážní prostředky a baňky. V půběhu kurzu si budete moci zakoupit masážní baňky skleněné, skleněné s míčkem, čínské s ventilkem a další viz. BUĎFiT - internetový obchod.