BUĎFiT
MASÉRSKÁ ŠKOLA
OBCHOD - E-SHOP
infolinka:   775721010
e-mail:      skola@budfit.info

škola.BUĎFiT.info

logo masérská škola BUĎFiT
Certifikovaný lektor Petr Maroušek pro kurz kinesiotaping (kineziotaping) počeštěle kineziotejpování v našem případě Terapeutické využití kineziologickych tejpů. S lektorem Petrem Marouškem pořádá masérská škola BUĎFiT Praha a Karlovy Vary.
 

Kinezio taping (kineziotejping)- sportovní traumatologie

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Kurz kinezio tejpování

V tomto kurzu kinezio tejpování Vám představíme novou techniku tapingu (tejpování) "Kinezio Taping", někdy také nazývanou a vyučovanou pod názvy "Kinesio-taping", "K-Taping", "Medi-Taping", "Brügger-koncept", "Kineseo", "Kinseo", "Kinseo-taping" apod. Jiné názvy se užívají z důvodu ochranných známek.

Radek Kupr BUĎFiT - masérské kurzy

Technika a historie kinezio tejpování

Tato metoda byla vyvinuta před více než třiceti lety v Asii (Japonsko, Jižní Korea). Kineziologické tejpování usnadňuje přirozený proces hojení a zároveň vytváří podporu pro svaly a klouby bez omezení rozsahu pohybu. Speciálně navržená pružná páska potažená akrylátovou adhezivní vrstvou v kombinaci s typy výstřihů a směry tahu pásky vytváří na povrchu kůže liftingovým účinkem v oblasti svalů nebo kloubů efekt, který zlepšuje krevní oběh, práci lymfatického a nervového systému. Díky vlivu na oblast těchto systémů dochází k tlumení bolesti. Celá metoda pracuje na základech kineziologie, anatomie a fyziologie. V průběhu několika let bylo prokázáno, že kineziologické tejpování má pozitivní fyziologické účinky na pokožku, lymfatický, oběhový a nervový systém, svaly, fascie, šlachy, klouby a vazy. Tato metoda může být použita v kombinaci s dalšími léčebnými postupy a procedurami. Využití kineziologické tejpování má své místo v mnoha oblastech medicíny a to zejména v oblasti sportovní medicíny, fyzioterapie dále ortopedie, chirurgie, neurologie, lymfologie a dokonce také plastické chirurgie.
Cílem Kineziologického tejpování je maximálně možný návrat člověka k pohybové aktivitě a zlepšit tak komfort bytí.

Radek Kupr BUĎFiT - masérské kurzy

V současné době tato metoda prochází celosvětovým boomem a díky velkému rozmachu jsou v mnoha zemích vytvářeny nové koncepty, zakládány školy a asociace kineziologického tejpování s vlastními obchodními názvy. Toto se v podstatě dá říci také o materiálech používaných pro tuto metodu.

KinezioTejp je vyroben na bázi elastické bavlny, která je podobná pružnosti lidské pokožky, a tato vlastnost je právě využívána v této metodě. Svaly a klouby mohou aktivně pracovat, nejsou omezovány a navíc tato technika aktivuje nejen svaly, klouby, ale hlavně lymfatický systém.

Díky speciálnímu zpracování a umístění lepidla na kineziotejpu dochází k tlakovému ovlivňování tkání a tím se zvětšuje prostor mezi kůží a svaly a dochází k ovlivňění krevního řečiště a lymfatického oběhu. Stimulací pomocí kinezio tejpu je ovlivňována funkce kloubů, reguluje se svalové napětí (stimulace proprioreceptorů).

Radek Kupr BUĎFiT - masérské kurzy
Petr Maroušek, DiS. jméno: Petr Maroušek, DiS.
pozice: lektor a terapeut
firma: BUĎFiT s.r.o.
BUĎFiT s.r.o.
Petr Maroušek je lektorem a teraputem v oblasti sportu hlavně kineziotapingu. Jeho mottem je: nepustím vás dřív, než všechno zvládnete...

V čem kinezio tejpování (kineziotejping) pomáhá

  • snížení bolestivosti
  • zlepšení pohybu a práce svalů, šlach, vazů a kloubů
  • příznivé ovlivňuje krevní a lymfatický systém
  • při onemocnění nervového systému (regulace svalového napětí)
  • doplněk při hojení a léčbě jizev
  • posílení ochablých svalů
  • inhibice zkrácených svalů
kinesiotape kurz kinezio-tejp kinesio-tape kineziotejp kinesiotape kinesiotape - logo komesopmax

Sponzorem a dodavatelem tejpovacích pásek pro kurz kinesiotejpování je: KinesioMAX

Nejbližší termíny kurzu "Kinezio tejpování":

zahájenínázev akceformamístocena

Momentálně nemáme vypsaný žádný termín

Napište nám na náš e-mail o jaký kurz máte zájem a my Vás budeme informovat o novém termínu... skola@budfit.info

Na kurz si vezměte: čísté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, ručník, papírové utěrky, doporučujeme plavky, doklad o zaplacení kurzu a doplatek kurzovného. Dostanete k dispozici tejpy.

Proč je kurz kineziotape za tuto cenu?
tento kurz kinezio tejpování oproti jiným školám je na tři dni.
Jiné školy mají kurz na dva dny nebo dokonce na jeden.
Výuka v kurzu kinezio tejpování je tak rozsáhlá a propracovaná, že končíme každý den kolem 18:00 hod.
 Hlavní partneři:
Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů