BUĎFiT
MASÉRSKÁ ŠKOLA
OBCHOD - E-SHOP
infolinka:   775721010
e-mail:      skola@budfit.info

škola.BUĎFiT.info

logo masérská škola BUĎFiT
Kurz kompenzační cvičení pro maséry a terapeuty. Pořádá masérská škola BUĎFiT masérská škola v Praze
 

Kompenzační cvičení

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Kompenzační cvičení

V naší masérské škole si můžete vybrat ze dvou možností:

  • Kompenzační cvičení a ukázky masážních technik - jedná se o jednodenní přednášku, kde se dozvíte teoretické základy pro kompenzační cvičení. V druhé části přednášky shlédnete ukázky vybraných masážních technik s vysvětlením - u kterých klientů, resp. stavů jsou či nejsou vhodné atd. Tuto jednodenní přednášku doporučujeme pro začínající maséry.

  • Druhou možností je "Kompenzační cvičení pro maséry a terapeuty", kde si ve dvou dnech probereme více do hloubky teorii a vrhneme se zejména na praxi - samotné cvičení. Velice důležitá je samozřejmě znalost anatomie a fyziologie pohybového systému a tak na úvod si anatomii trochu zopakujeme. Ti, kdo znají lektorku, paní Miroslavu Kuprovou Stodůlkovou, určitě již tuší, že bez anatomie a fyziologie se to na jejích seminářích neobejde :-). Dále se dozvíte o používání našeho pohybového aparátu, o tzv. „Škole zad“ a také si povíme o „Edukaci klienta“ při stále se opakujících pohybech (např. v zaměstnání) a následném "Vědomém používání těla". Povíme si také o důležitosti pohybových stereotypů a nebude chybět také část o dýchání a stravě. Všechny tyto části se totiž promítají do stavu našeho pohybového systému. O cvičení si budeme částečně povídat - řekneme si o důležitých principech jednotlivých částí, ale důraz bude kladen také na praxi - vše si v průběhu těchto dvou dnů vyzkoušíme sami na sobě. Základní částí KCV tvoří strečink a posílení hlubokého stabilizačního svalového systému (HSS). Také nebudou chybět harmonizační a uvolňující cvičení na páteř. Doporučujeme nejen pro maséry, ale také pro rehabilitační pracovníky, fyzioterapeuty, cvičitele fittnes či jógy či jiných dalších cvičení a oborů.

Doporučení

Pokud chcete z obou přednášek vytěžit co nejvíce, doporučujeme předem absolvovat přednášky Anatomie I. a II.

Může masér toto cvičení dále učit své klienty?

Jelikož jedním z bodů kvalifikačního standardu Profesní kvalifikace „Sportovní masér“ je i kompenzační cvičení, je nově toto odvětví požadováno v našem oboru. Pozor ale, jedná se o individuální edukace klientů v rámci masérské praxe! Zákon však nestanovuje, jakou formou má masér klienta poučit a proto lze začlenit do naší nabídky též individuální pohybové terapie. Terapeut by samozřejmě měl vše zvládnout sám, tak aby předával klientům nejen teoretické znalosti, ale zejména svoje praktické zkušenosti.

Nejbližší termíny seminařů a kurzu:

zahájenínázev akceformamístocena

Momentálně nemáme vypsaný žádný termín

Napište nám na náš e-mail o jaký kurz máte zájem a my Vás budeme informovat o novém termínu... skola@budfit.info

Na kurz si vezměte: pohodlné oblečení na cvičení, přezůvky, sešit, psací potřeby, podložku na cvičení, svačinu, doklad o zaplacení kurzu (případný doplatek kurzovného), chuť ke cvičení a dobrou náladu.

 Hlavní partneři:
Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů