logo masérská škola BUĎFiT
Lymfatická masáž masérský kurz pořádá naše masérská škola BUĎFiT je podobný kurzu manuální lymfodrenáž. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní pomůcky a přístroje, masážní oleje atd. BUĎFiT, Praha, Brno, Ostrava, Plzeň

Masérský kurz - Lymfatická masáž

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je jemná hmatová technika zaměřená na lymfatický systém. Je prováděna malým tlakem bez použití olejů či emulzí. Cílem této masáže je zlepšit odtok lymfy (tekutiny, která zůstává v mezibuněčném prostoru).

Lymfatické masáže jsou velmi oblíbené pro svoji jemnost a účinnost. Jsou vhodné pro ošetření unavených končetin se sklonem k otékání. Výborné jsou jako prevence křečových žil (varixů). Mohou zlepšit stav pokožky při celulitidě. Lymfatická masáž sice neumí odstranit tuk z tukových buněk, ale umí odvést přebytečnou tekutinu z mezibuněčných prostor, která je často s celulitidou spojena (tzv. lipolymfedém).

Její pozitivní vliv na kůži a podkoží lze využít i při chronických onemocněních kůže jako jsou akné, atopie a lupénka. Pro kosmetický efekt je často vyhledávaná i v kosmetických salónech. Lymfatická masáž obličeje regeneruje, vyhlazuje a omlazuje pokožku obličeje. Reguluje také produkci mazu, pokožka po masáži působí zdravě a "projasněně".

Lymfatická masáž je doporučována jako prostředek na zvýšení imunity a detoxikaci organismu. Tato terapie také zvyšuje kondici o 10 až 15%, tedy je vhodná i pro výkonnostní sportovce. Není však doporučeno tuto masáž provádět v době maximálního tréninku, vždy se zařazuje v přípravné fázi.

Dalším účinkem je celkové zklidnění mysli a relaxace. Někdy je tato masáž vyhledávána (převážně ženami) právě pro své relaxační působení. Můžeme ji tedy nazvat i "antistresovou". Sestava hlavy a obličeje také preventivně pomáhá proti bolestem hlavy a migrénám.

V neposlední řadě musíme zmínit i pozitivní vliv na menstruační cyklus ženy. Úpravou tekutin našeho těla dochází i k lepší funkci pohlavních orgánů. Důsledkem je harmonizace menstruačního cyklu, úprava délky, síly krvácení i snížení napětí (fyzického i emočního) v premenstruálním období. Velmi úspěšná je také při funkční sterilitě žen.

Termíny kurzu lymfatická masáž

Základní popis masérského kurzu

Kurz "Lymfatická masáž" trvá 9 dní (1 den teoretický a 8 dní praxe). Naučíte se anatomii a fyziologii lymfatického systému a lymfatické masáže celého těla. Je rozdělen do čtyř bloků.

V prvním se naučíme lymfatické masáže dolní části těla (břicho, bedra, hýždě), které jsou nejžádanější. Druhý blok je zaměřen na horní část těla (horní končetiny, hrudník, šíje, záda). Ve třetí části se naučíme masáž hlavy, obliče a zad. Závěrem kurzu je praktické opakování se supervizí (masáž klientů, kteří nejsou účastníky kurzu) a závěrečná zkouška.

Pokud se přihlásíte jen na určitou část kurzu, budete zkládat zkoušky pouze z této části.

Tato technika vyžaduje nejen perfektní teoretické znalosti, ale zejména cit a správné zvládnutí praktické části. Abychom si byli jisti, že do světa pouštíme pouze správně vyškolené "odborníky", je kurz ukončen závěrečnou zkouškou.

Lektorka: Miroslava Kuprová Stodůková, DiS. (lymfoterapeut, absolvent kurzů Manuální lymfodrenáž I., II., Lymfodrenáž s akreditací MZČR, účast na kongresech, 14 let praxe).

Vstupní předpoklady účastníků

• věk nad 18 let
  • střední, středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání
  • základní nebo specializovaný kurz
  • předpoklad k práci v oboru

Lymfatická masáž dolních končetin, břicha a hýždí

Třídenní kurz vhodný pro terapeuty, kteří chtějí umět ošetřovat lymfatický systém dolní poloviny těla. Naučíme se teorii o lymfatickém systému a techniku lymfatické masáže (ošetření dolních končetin, břicha a hýždí).

Lymfatická masáž obličeje (hlavy), krku a dekoltu

Dvoudenní kurz vhodný pro kosmetičky. Součástí je přednáška o lymfatickém systému a technice lymfatické masáže (drenáže), na kterou navazuje praktická část - postup masáže při ošetření obličeje (hlavy), krku a dekoltu. Tento odborný kurz je vhodný také pro terapeuty, kteří absolvovali kurz celkové lymfatické masáže u jiných vzdělávacích zařízení a masáž obličeje zde nebyla součástí výuky.

Lymfatická masáž REFRESH

Pro všechny terapeuty, kteří chtějí oprášit své znalosti, případně dělali kurz před dlouhou dobou a chtějí poznat některá nová vylepšení. Tak jako každý terapeut prochází procesem kvašení, i lektorka kurzu Miroslava Kuprová Stodůlková své vyučované techniky vylepšuje a zdokonaluje v závislosti na své praxi :-).

Opakování se mohou zúčastnit i terapeuti, kteří svoji techniku vylepšit nebo zdokonalit nepotřebují, ale chtějí si užít lymfatickou masáž na sobě. Součástí kurzu jsou také supervize v druhé fázi dne.

Nejbližší termíny masérského kurzu Lymfatická masáž:

07.10.2018Lymfatická masáž - refresh1 denPraha 1200,-
přihláška
 13.10.2018Terapeutické využití kineziologickych tejpů pro lymfatický systém2 dnyPraha2800,-
přihláška

V ceně kurzu: přednáška anatomie a fyziologie lymfatického systému, skripta, zkouška, konzultace v délce 1 hod (osobní, telefonická nebo Skype)

lymfatická masáž lymfatická drenáž manuální lymfodrenáž manuální lymfodrenáž

Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů