logo masérská škola BUĎFiT Masérský kurz s názvem baňková masáž a terapie společně s kurzem baňkování lokální alikace pořádá masérská škola BUĎFiT. Pořádáme rekvalifikační kurzy masáží s akreditaci MŠMT ČR, kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: masážní baňky, skládací masérské stoly, masážní pomůcky a přístroje, masážní oleje atd.

BAŇKOVÁ MASÁŽ A TERAPIE - BAŇKOVÁNÍ

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Baňková masáž a terapie

přikládání baněk - baňková masáž a terapie (baňky)

Starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let. Baňkování se v číně po dlouhá staletí používalo k ovlivňování pohybového aparátu a funkcí organismu pro představu pro evropana imunitní sytstm, zažívání a trávení ad..

Popis kurzu baňková masáž a terapie

V tomto jednodenním masérském kurzu si ukážeme základní práci s baňkou techniky masáže a přikládaní.

Co všechno se nkurzu naučíte:

• Indikace baňkové masáže a terapie
  • Kontraidikace
  • Názvosloví a propojení s tradiční čínskou medicínou (základní pojmy)
  • Baňková masáž
    • baňkování záda
    • baňkování pánev
    • baňkování šíje
  • Baňková terapie přikládaní baněk na určitá místa
přikládáni baněk, baňková masáž ohnivé baňky

Co Vám masérský kurz baňkování přinese a co se naučíte.

• Pří praxi se naučíte baňkovou masáž zad, beder a šíje
  • V teorii si přiblížíme historii baňkování a základy tradiční čínské medicíny vstahující se k této technice.
  • Naučíte se různé techniky přisávání baňky
  • Zkusíte si práci s vícero druhů baněk jako jsou gumové baňky, silikonové baňky, umělé baňky s odsáváním pomocí pumpy nebo skleněné ohnívé baňky
  • Získáte základní i pokročilé dovednosti s manipulací baňkou a odborné znalosti pro provádění baňkování.

Nejbližší termíny masérského kurz baňkování:

Na kurz si vezměte: čísté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník, papírové utěrky (kuchyňské utěrky), doklad o zaplacení kurzu a doplatek kurzovného. Dostanete k dispozici masážní prostředky a baňky. V půběhu kurzu si budete moci zakoupit masážní baňky skleněné, skleněné s míčkem, čínské s ventilkem a další viz. BUĎFiT - internetový obchod.

logo eshop maser.cz V našem internetovém obchodě můžete zakoupit různé druhy masážních a terapeutických baňěk.
silikonová masážní baňka
cena: 70,-
cena: 890,-
terapeutické masážní baňky
cena: 250,-
Baňka klasik 50mm
cena: 71,-

Baňkování - lokální aplikace

Tento kurz je vhodný pro ty, kdo se chtějí dále vzdělávat v oblastí baňkové terapie a baňkové masáže. Dále je vhodný pro fyzioterapeuty, rehabilitační pracovníky a maséry. Vyučují se zde lokální aplikace na jednotlivá onemocnění a problémy spojené např. s pohybovým aparátem, oběhovým systémem, zažíváním, trávením a vylučováním ad.