BUĎFiT
MASÉRSKÁ ŠKOLA
OBCHOD - E-SHOP
infolinka:   775721010
e-mail:      skola@budfit.info

škola.BUĎFiT.info

logo masérská škola BUĎFiT
Masérská škola pořádá rekvalifikační masérské kurzy akreditované MŠMT ČR, kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní oleje. BUĎFiT s.r.o., Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Brno
 

Vybrané měkké a mobilizační techniky pro maséry

Popis techniky a pořádané akce

přikládání baněk - baňková masáž a terapie (baňky)

Funkční manuální medicína – Tichý je poměrně novou metodou, která stanovila jasná pravidla pro chování kloubů a kosterních svalů za různých patologických stavů, jejichž původ může být v pohybovém aparátu samém, ale velmi často bývá ve vnitřních orgánech. Metoda je popsána v sedmi dílech knihy Tichý M: Dysfunkce kloubu. Metoda je vyučována po celé České republice i na Slovensku pro lékaře, fyzioterapeuty a ergoterapeuty. Nyní jsme připravili také modifikaci pro maséry, kteří se o manuální medicínu velmi zajímají. Cílem víkendových kurzů je naučit maséra jednoduché a rychlé diagnostické a léčebné postupy, které mu umožní účinně pracovat s páteří a zády a s  končetinovými klouby tak, aby to zabralo velmi krátkou dobu v řádu minut a nenarušilo to vážněji průběh samotné masáže. Kurzy jsou určené hlavně pro ty, kteří se zajímají o to, proč se například klientovi jeho potíže neustále vracejí a nechce se s tím spokojit.

Kurz je možné absolvovat ve čtyřech blocích

  • Páteř a záda
  • Klouby končetin
  • Projekce vnitřních orgánů do zad a končetin
  • Patologické řetězce v pohybovém aparátu

Forma výuky:

Forma výuky: víkendové kurzy, 16 vyučovacích hodin, sobota 9 – 18, neděle 8 – 15

Jednotlivé bloky kurz "měkké a mobilizační techniky pro maséry"

I - Páteř a záda

V úvodu tohoto kurzu se účastníci seznámí se základy anatomické stavby kloubů a svalů a vazivových struktur a s převedením anatomické stavby do funkčních pojmů, jako jsou bariéry, svalové napětí, vůle měkkých tkání, kloubní vůle a funkční nula kloubu. V první praktické části se účastníci kurzu naučí diagnostikovat a ošetřit fascie a vazivo svalů jako účinnou přípravu pro následující masáž.

Ve druhé, speciální části bude objasněna problematika dysfunkce obratlů a žeber. V praktické části je cílem nácvik rychlé diagnostiky páteře a blokád žeber a terapie bez tvrdých manipulací polohováním a tlakovou terapií. V závěru kurzu se účastníci seznámí se strukturálně rozšiřující poruchou páteře a její terapií.

II Klouby končetin

V úvodu kurzu se účastníci seznámí s chováním zdravého kloubu, typickými příznaky funkční blokády a strukturálních poruch a principy jejich léčby. Praktická část – dolní končetina - je zaměřena na nácvik vyšetření rozsahů pohybů a kloubních vůlí kyčelního, kolenního a hlezenního kloubu a interpretaci výsledků vyšetření. Na základě stanovené diagnózy bude prováděna rychlá cílená terapie. Účastníci kurzu se také naučí terapii zatuhlého vaziva křížokyčelního kloubu.

V části věnované horní končetině budou opět cíleně vyšetřovány rozsahy pohybů a kloubní vůle ramenního, loketního a zápěstního kloubu. Na základě stanovení diagnózy budou účastníci provádět léčbu těchto kloubů. Poslední část je zaměřena na diagnostiku zánětu podle kloubů končetin a jeho alternativní léčbu.

III Projekce vnitřních orgánů do zad a končetin

Podmínkou účasti na tomto bloku je absolvování kurzu č.I. !

Úvodem tohoto kurzu si účastníci zopakují pravidla chování funkční blokády a strukturální poruchy na páteři a žebrech, praktické protahování fascií a vyšetření a terapii páteře a žeber.

Hlavní náplní třetího kurzu jsou viscerovertebrální vztahy, jak kontaktní, nervově reflexní, tak i metabolické. Bude objasněna souvislost vnitřních orgánů s obratli páteře jakožto projekce nervově reflexní, včetně diagnostiky na páteři. Na základě stanovené diagnostické souvislosti s vnitřním orgánem si účastníci zopakují terapii polohování a naučí se masáž plosek nohou s kontrolou výsledku terapie.

V další části budou probrány nejfrekventovanější oblasti těla z pohledu kontaktních viscerovertebrálních vztahů, jako je orofaciální oblast, bránice a pánevní dno, včetně praktického nácviku diagnostiky a léčby. Kurz bude zakončen problematikou zánětlivých projevů v pohybovém aparátu a jejich léčbou alternativními preparáty.

IV Patologické řetězce v pohybovém aparátu

Podmínkou účasti na tomto bloku je absolvování kurzu č. I., II., III.!

Poslední kurz s této série je zaměřen na objasnění principů řetězení v pohybovém aparátu. Účastníci kurzu se seznámí s flekčními a extenčními řetězci, jejich projevy na trupu a v končetinách. V praktické části se naučí diagnostikovat a léčit patologické řetězce v pohybovém aparátu, které jsou příčinou vracejících se potíží. Speciální téma bude viscerální bolest v končetinách a její příznaky a původ a posouzení obuvi, vzhledem k možné vyvolávající příčinně patologických řetězců pohybového aparátu.

Nejbližší termíny masérského kurz:

zahájenínázev akceformamístocena

Momentálně nemáme vypsaný žádný termín

Napište nám na náš e-mail o jaký kurz máte zájem a my Vás budeme informovat o novém termínu... skola@budfit.info

Na kurz si vezměte: čísté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník, papírové utěrky, doklad o zaplacení kurzu a doplatek kurzovného.

 Hlavní partneři:
Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů