BUĎFiT
MASÉRSKÁ ŠKOLA
OBCHOD - E-SHOP
infolinka:   775721010
e-mail:      skola@budfit.info

škola.BUĎFiT.info

logo masérská škola BUĎFiT
Míčková facilitace - míčkování pořádá naše masérská škola BUĎFiT garantuje autorka této metody Zdeňka Jebavá - kurz je s kurzy s kredity. E-SHOP s nabídkou: masérské stoly, míčky pro facilitaci, masážní pomůcky a přístroje.
 

MÍČKOVÁ FACILITACE - MÍČKOVÁNÍ - MÍČKOVÁ MASÁŽ

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Míčková facilitace

Popis kurzu Mičková facilitace - míčkování

míčková facilitace - míčkování - Zdeňka Jebavá

Míčková facilitace neboli „míčkování“

Míčková facilitace neboli „míčkování“ je technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou, paní Zdeňkou Jebavou.

Zdeňka Jebavá vyvinula tuto techniku původně pro léčbu astmatických dětí a následně ji za podpory našich předních fyzioterapeutů a lékařů rozvíjela. Tato technika je uznávaná ve zdravotnictví a patří k měkkým technikám.

Technika Míčkování využívá skutečnost, že kožní řasa vytvořená pod míčkem uvolňuje měkké tkáně v kůži a podkoží a následně reflexní cestou ovlivňuje orgány, které patří k danému regionu. Sama masáž je nenásilná, dotyk míčku s pokožkou je velmi příjemný, protože míček je jemný, pružný a při masáži hřeje.

V dnešní podobě ji lze využít pro vertebroalgické syndromy, vadné či chabé držení těla, pooperační ošetření v postakutní fázi. Všeobecně slouží Míčkování pro uvolnění svalů zad, šíje, hrudníku,krku a obličeje.

Sestava pro obličej je využívána na chronické záněty dutin, nosohltanu, uší (zevní i vnitřní zvukovod), bolesti a únavu očí, při doléčování obrny lícního nervu apod. Krásným "vedlejším účinkem" je vypnutí kůže a podkoží obličeje, což lze využít i pro kosmetické účely.

Sama facilitace pomocí míčků má velmi významný vliv na dechové obtíže – astma, chronické bronchitidy, špatný stereotyp dýchání atd.

V prvním dni se naučíme sestavu pro hrudník, záda, krk a obličej. V druhém dni se potom zaměříme na míčkovou facilitaci - navození správného stereotypu dýchání a prodýchávání určitých segmentů či oblastí za pomocí facilitačních míčků.

V současné době již Zdeňka Jebavá sama nevyučuje. Kurzy vede Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS. Pokud Zdeňce Jebavé zdravotní stav dovoluje, je přítomna na těchto kurzech jako supervizor.

Děkujeme Zdeňce Jebavé za její důvěru v předání lektorování Míčkování právě naší škole. Je nám velkou ctí!

Kurz je rozdělen dle účastníků na:

Míčkování pro fyzioterapeuty a lékaře

Dvoudenní kurz pro odborníky z oblasti fyzioterapie, rehabilitace. Je určen fyzioterapeutům a lékařům. Náplní kurzu je Míčkování hrudníku, zad, krku, obličeje a hlavy. Druhá část kurzu je věnována míčkové facilitaci v oblasti trupu. Nácvik správného stereotypu dýchání, uvolňování blokovaných segmentů prodýcháváním (facilitace pomocí míčků).

Na závěr tohoto kurzu Vám bude vydáno osvědčení o účasti na kurzu Míčkování I. - Míčková facilitace pro fyzioterapeuty a lékaře.

zahájenínázev akceformamístocena

Momentálně nemáme vypsaný žádný termín

Napište nám na náš e-mail o jaký kurz máte zájem a my Vás budeme informovat o novém termínu... skola@budfit.info

Míčková facilitace pro terapeuty

Dvoudenní kurz pro maséry, zdravotní sestry, speciální pedagogy, ošetřovatele a ergoterapeuty. Tento kurz je stále odborným kurzem, avšak paní Zdeňka Jebavá přizpůsobuje výklad účastníkům. Kurz neběží v tak náročném a rychlém tempu, jak je vyžadováno u fyzioterapeutů, jsou vynechány hmaty, které „nefyzioterapeuti“ nesmí provádět a není používána odborná termilogie (tak aby účastníci vše dobře pochopili).

Na kurzu obdržíte sadu míčků na míčkování a skripta. Na závěr tohoto Vám bude vydáno osvědčení o účasti na kurzu Míčková facilitace pro terapeuty.

zahájenínázev akceformamístocena
 21.09.2019Míčková facilitace pro terapeutyvíkendPraha3900,- 
přihláška

Míčkování pro maminky

Jednodenní zájmový kurz je určen maminkám astmatických nebo alergických ratolestí. V tomto dni se rodiče naučí míčkovat svoje mrňousky. Astma nebo alergie vašeho dítěte není podmínkou, ale u těchto dětí míčkování pomáhá při zvládání jejich nemoci. Dále je technika vhodná též na uvolnění svalů zad, hrudníku, při vadném držení těla, problémy s dutinami apod.

Výuka probíhá na maminkách vzájemně. V závěru kurzu (v odpolední části) můžete zajistit někoho, kdo Vám dítě na kurz dovede. Míčkování si tak můžete zkusit v den kurzu přímo na svém dítěti pod dozorem lektorky. Celodenní míčkování na dětech není možné z důvodu nízké motivace dětí ke spolupráci :-).

Lektorkou kurzu je Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS. Garantem kurzu je autorka metody Zdeňka Jebavá.

Na kurzu obdržíte sadu míčků na míčkování a skripta (manuál), které jsou v ceně kurzu. V ceně kurzu máte také 30 min. konzultaci po telefonu nebo Skype. Osvědčení o absolvování kurzu se nevydává, jedná se o zájmový kurz pro veřejnost.

zahájenínázev akceformamístocena

Momentálně nemáme vypsaný žádný termín

Napište nám na náš e-mail o jaký kurz máte zájem a my Vás budeme informovat o novém termínu... skola@budfit.info

Míčkování I. refresh

Tento opakovací kurz zahrnuje novinky v Míčkování I. - míčková facilitace pro respirační onemocnění. Jedná se o techniky, které paní Zdeňka Jebavá začala učit v posledních 10-ti letech. Kurz je tedy vhodný pro terapeuty, kteří se v míčkování školili před více jak 10-ti lety.

Na kurzu obdržíte skripta v aktuální verzi.

Míčkování II. refresh

Tento opakovací kurz zahrnuje novinky v Míčkování II. - nespecifické mobilizace. Je určen pro fyzioterapeuty a lékaře, kteří kurzem prošli a potřebují opakování nebo si chtějí projít novinky a úpravy. Hmaty, které Zdeňka Jebavá "vylepšila" Vás naučí lektorka míčkování Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS. Garantkou kurzu je nadále paní Zdeňka Jebavá.

Na kurzu obdržíte skripta v aktuální verzi.

zahájenínázev akceformamístocena

Momentálně nemáme vypsaný žádný termín

Napište nám na náš e-mail o jaký kurz máte zájem a my Vás budeme informovat o novém termínu... skola@budfit.info

Důležitá informace: metoda "míčkové facilitace" je chráněna autorskými právy a autorkou této techniky je fyzioterapeutka paní Zdeňka Jebavá. Právo školit a předávat tuto techniku udělila pouze svým dcerám a naší škole, resp. paní Miroslavě Kuprové Stodůlkové.

Slova autorky "je smutné, že někdo neoprávněný předává tyto techniky, ale ještě horší je, že nekvalitní a špatnou výukou může absolvent takového kurzu ublížit svým klientům".

Na kurzu obdržíte: sadu speciálních facilitačních míčků a skripta.

Nejbližší termíny kurzu:

zahájenínázev akceformamístocena
 07.09.2019Míčková facilitace pro respirační onemocnění dle Z. JebavévíkendDobřichovice3700,- 
přihláška
 21.09.2019Míčková facilitace pro terapeutyvíkendPraha3900,- 
přihláška

míčkování - práce s facilitačním míčkem Zdeňka Jebavá míčková facilitace - ukázka techniky Zdeňka Jebavá míčková facilitace - míčkování - Zdeňka Jebavá míčkování - Zdeňka Jebavá - typy míčků
 Hlavní partneři:
Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů