logo masérská škola BUĎFiT Míčková facilitace - míčkování pořádá naše masérská škola BUĎFiT přímo s autorkou této metody Zdeňkou Jebavou kurz je s kurzy s kredity. E-SHOP s nabídkou: masérské stoly, míčky pro facilitaci, masážní pomůcky a přístroje.

MÍČKOVÁ FACILITACE - MÍČKOVÁNÍ - MÍČKOVÁ MASÁŽ

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Míčková facilitace

Popis kurzu Mičková facilitace - míčkování

míčková facilitace - míčkování - Zdeňka Jebavá

Míčková facilitace neboli „míčkování“

Míčková facilitace neboli „míčkování“ je technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou, paní Zdeňkou Jebavou.

Zdeňka Jebavá vyvinula tuto techniku původně pro léčbu astmatických dětí a následně ji za podpory našich předních fyzioterapeutů a lékařů rozvíjela. Tato technika je uznávaná ve zdravotnictví a patří k měkkým technikám. V dnešní podobě ji lze využít pro vertebroalgický syndrom, vadné či chabé držení těla, pooperační ošetření v postakutní fázi, všeobecně pro uvolnění svalů zad, šíje, hrudníku, obličeje. Významnou indikací jsou dechové obtíže – astma, chronické bronchitidy, špatný stereotyp dýchání atd. Třetí sestava je určena pro obličej – chronické záněty dutin, nosohltanu, uší – zevní i vnitřní zvukovod, bolesti a únava očí, obrna lícního nervu, doléčení zánětlivých stavů trojklanného nervu apod. Krásným vedlejším účinkem je vypnutí kůže a podkoží obličeje, což lze využít i pro kosmetické účely.

Kurz je rozdělen dle účastníků na:

Míčková facilitace pro fyzioterapeuty.

8 kreditů UNIFY

Dvoudenní kurz pro odborníky z oblasti fyzioterapie, rehabilitace. Na tento kurz je pravidelně žádáno o souhlasné stanovisko profesní organizace UNIFY ČR. Na základě uděleného souhlasného stanoviska pak náleží dle platné vyhlášky účastníkům 8 kreditů. Tento údaj bude uveden na osvědčení o účasti na kurzu: Míčková facilitace pro fyzioterapeuty, které obdržíte na závěr kurzu.

11.11.2017Míčková facilitace pro fyzioterapeutyvíkendPraha3900,-
přihláška

Míčková facilitace pro terapeuty.

8 kreditů ERGOTERAPEUTÉ

Dvoudenní kurz pro maséry, zdravotní sestry, speciální pedagogy, ergoterapeuty. Tento kurz je stále odborným kurzem, avšak paní Zdeňka Jebavá přizpůsobuje výklad účastníkům. Kurz neběží v tak náročném a rychlém tempu, jak je vyžadováno u fyzioterapeutů, jsou vynechány hmaty, které „nefyzioterapeuti“ nesmí provádět a není používána odborná termilogie (tak aby účastníci vše dobře pochopili). Na závěr tohoto kurzu obdržíte osvědčení o účasti na kurzu: Míčková facilitace pro terapeuty.

Důležitá informace: Tento kurz obdržel souhlasné stanovisko od profesní organizace ergoterapeutů ČAE. Za tento kurz bude přiděleno ergoterapeutům 8 kreditů dle platné vyhlášky 4/2010 Sb."

Míčkování pro maminky

Jednodenní zájmový kurz pro širokou veřejnost je určen zejména rodičům (maminkám, ale i tatínkům či jiným rodinným příslušníkům). V tomto dni se rodiče naučí míčkovat svoje mrňousky. Zejména tedy je určen astmatickým dětem, kdy jim každodenní míčkování pomáhá při zvládání jejich nemoci. Je vhodné též na uvolnění svalů zad, hrudníku, při vadném držení těla, problémy s dutinami apod. Výuka probíhá na maminkách vzájemně. Lze si s sebou vzít i svoji ratolest, avšak je nutné mít k dispozici někoho na hlídání, případné odvedení dítěte domů, jelikož ne vždy jsou děti ochotny spolupracovat delší dobu. Opět vyučuje sama autorka Zdeňka Jebavá. Na závěr tohoto kurzu neobdržíte osvědčení, jedná se o zájmový kurz pro veřejnost.

Míčková facilitace - refresh.

8 kreditů UNIFY

Tento opakovací kurz zahrnuje novinky v míčkování. Jedná se o techniky, které paní Zdeňka Jebavá začala učit v posledních 10-ti letech. Kurz je tedy vhodný pro fyzioterapeuty, kteří se v míčkování školili před více jak 10-ti lety.

Opakování proběhne v prvním dni kurzu. V druhém dni budou účastníci edukovat v technice míčkování maminky (jako terapeuti pod supervizí Zdeňky Jebavé).

Důležitá informace: metoda "míčkové facilitace" je chráněna autorskými právy a autorkou této techniky je fyzioterapeut paní Zdeňka Jebavá, která nikomu neudělila právo školit a předávat tuto techniku, ani žádnou jinou jí vyvinutou. Paní Zdeňka Jebavá, jako jediná tuto techniku smí vyučovat a nemá žádné lektory, které by proškolila a zplnomocnila k výuce. Slova autorky "je smutné, že někdo neoprávněný předává tyto techniky, ale ještě horší je, že nekvalitní a špatnou výukou může absolvent takového kurzu ublížit svým klientům".

Na kurz si vezměte: čísté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník. Doplatek kurzovného na zahájení kurzu. V ceně kurzu je sada speciálních facilitačních míčků a brožura o míčkování.

Nejbližší termíny kurzu:

11.11.2017Míčková facilitace pro fyzioterapeutyvíkendPraha3900,-
přihláška

míčkování - práce s facilitačním míčkem Zdeňka Jebavá míčková facilitace - ukázka techniky Zdeňka Jebavá míčková facilitace - míčkování - Zdeňka Jebavá míčkování - Zdeňka Jebavá - typy míčků