logo masérská škola BUĎFiT Míčková facilitace - míčkování pořádá naše masérská škola BUĎFiT přímo s autorkou této metody Zdeňkou Jebavou kurz je s kurzy s kredity. E-SHOP s nabídkou: masérské stoly, míčky pro facilitaci, masážní pomůcky a přístroje.

MÍČKOVÁ FACILITACE - MÍČKOVÁNÍ - MÍČKOVÁ MASÁŽ

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Míčková facilitace

Popis kurzu Mičková facilitace - míčkování

míčková facilitace - míčkování - Zdeňka Jebavá

Míčková facilitace neboli „míčkování“

Míčková facilitace neboli „míčkování“ je technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou, paní Zdeňkou Jebavou.

Zdeňka Jebavá vyvinula tuto techniku původně pro léčbu astmatických dětí a následně ji za podpory našich předních fyzioterapeutů a lékařů rozvíjela. Tato technika je uznávaná ve zdravotnictví a patří k měkkým technikám.

Technika Míčkování využívá skutečnost, že kožní řasa vytvořená pod míčkem uvolňuje měkké tkáně v kůži a podkoží a následně reflexní cestou ovlivňuje orgány, které patří k danému regionu. Sama masáž je nenásilná, dotyk míčku s pokožkou je velmi příjemný, protože míček je jemný, pružný a při masáži hřeje.

V dnešní podobě ji lze využít pro vertebroalgické syndromy, vadné či chabé držení těla, pooperační ošetření v postakutní fázi. Všeobecně slouží Míčkování pro uvolnění svalů zad, šíje, hrudníku,krku a obličeje.

Sestava pro obličej je využívána na chronické záněty dutin, nosohltanu, uší (zevní i vnitřní zvukovod), bolesti a únavu očí, při doléčování obrny lícního nervu apod. Krásným "vedlejším účinkem" je vypnutí kůže a podkoží obličeje, což lze využít i pro kosmetické účely.

Sama facilitace pomocí míčků má velmi významný vliv na dechové obtíže – astma, chronické bronchitidy, špatný stereotyp dýchání atd.

V prvním dni se naučíme sestavu pro hrudník, záda, krk a obličej. V druhém dni se potom zaměříme na míčkovou facilitaci - navození správného stereotypu dýchání a prodýchávání určitých segmentů či oblastí za pomocí facilitačních míčků.

V současné době již Zdeňka Jebavá sama nevyučuje. Kurzy vede Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS. Pokud Zdeňce Jebavé zdravotní stav dovoluje, je přítomna na těchto kurzech jako supervizor.

Děkujeme Zdeňce Jebavé za její důvěru v předání lektorování Míčkování právě naší škole. Je nám velkou ctí!

Kurz je rozdělen dle účastníků na:

Míčková facilitace pro fyzioterapeuty a lékaře.

Dvoudenní kurz pro odborníky z oblasti fyzioterapie, rehabilitace.

24.11.2018Míčková facilitace pro fyzioterapeutyvíkendPraha3900,-
přihláška

Míčková facilitace pro terapeuty.

Dvoudenní kurz pro maséry, zdravotní sestry, speciální pedagogy, ergoterapeuty. Tento kurz je stále odborným kurzem, avšak paní Zdeňka Jebavá přizpůsobuje výklad účastníkům. Kurz neběží v tak náročném a rychlém tempu, jak je vyžadováno u fyzioterapeutů, jsou vynechány hmaty, které „nefyzioterapeuti“ nesmí provádět a není používána odborná termilogie (tak aby účastníci vše dobře pochopili). Na závěr tohoto kurzu obdržíte osvědčení o účasti na kurzu: Míčková facilitace pro terapeuty.

Míčkování pro maminky

Jednodenní zájmový kurz pro širokou veřejnost je určen zejména rodičům (maminkám, ale i tatínkům či jiným rodinným příslušníkům). V tomto dni se rodiče naučí míčkovat svoje mrňousky. Zejména tedy je určen astmatickým dětem, kdy jim každodenní míčkování pomáhá při zvládání jejich nemoci. Je vhodné též na uvolnění svalů zad, hrudníku, při vadném držení těla, problémy s dutinami apod. Výuka probíhá na maminkách vzájemně. Lze si s sebou vzít i svoji ratolest, avšak je nutné mít k dispozici někoho na hlídání, případné odvedení dítěte domů, jelikož ne vždy jsou děti ochotny spolupracovat delší dobu. Opět vyučuje sama autorka Zdeňka Jebavá. Na závěr tohoto kurzu neobdržíte osvědčení, jedná se o zájmový kurz pro veřejnost.

06.10.2018Míčková facilitace pro maminky1 denPraha1800,-
přihláška

Míčková facilitace - refresh.

Tento opakovací kurz zahrnuje novinky v míčkování. Jedná se o techniky, které paní Zdeňka Jebavá začala učit v posledních 10-ti letech. Kurz je tedy vhodný pro fyzioterapeuty, kteří se v míčkování školili před více jak 10-ti lety.

Opakování proběhne v prvním dni kurzu. V druhém dni budou účastníci edukovat v technice míčkování maminky (jako terapeuti pod supervizí Zdeňky Jebavé).

Důležitá informace: metoda "míčkové facilitace" je chráněna autorskými právy a autorkou této techniky je fyzioterapeut paní Zdeňka Jebavá, která nikomu neudělila právo školit a předávat tuto techniku, ani žádnou jinou jí vyvinutou. Paní Zdeňka Jebavá, jako jediná tuto techniku smí vyučovat a nemá žádné lektory, které by proškolila a zplnomocnila k výuce. Slova autorky "je smutné, že někdo neoprávněný předává tyto techniky, ale ještě horší je, že nekvalitní a špatnou výukou může absolvent takového kurzu ublížit svým klientům".

Na kurz si vezměte: čísté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník. V ceně kurzu je sada speciálních facilitačních míčků a brožura o míčkování.

Nejbližší termíny kurzu:

06.10.2018Míčková facilitace pro maminky1 denPraha1800,-
 24.11.2018Míčková facilitace pro fyzioterapeutyvíkendPraha3900,-
přihláška

míčkování - práce s facilitačním míčkem Zdeňka Jebavá míčková facilitace - ukázka techniky Zdeňka Jebavá míčková facilitace - míčkování - Zdeňka Jebavá míčkování - Zdeňka Jebavá - typy míčků

Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů