logo masérská škola BUĎFiT
Masérská škola pořádá odborné kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní oleje atd. BUĎFiT Praha

Nespecifické mobilizace

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Nespecifické mobilizace

Kurz Míčkování II. - Nespecifické mobilizace pomocí facilitačních míčků a overbalu je zaměřen na uvolňování kloubních blokád. Je pokračováním kurzu Míčkování I. (Míčková facilitace pro respirační onemocnění) a je určen pouze pro fyzioterapeuty a lékaře.

kurz nespecifické mobilizace - Zdeňka Jebavá Kurz je rozdělen do tří výukových dnů. V pátek odpoledne se naučíte mobilizaci kloubů celé horní končetiny. Sobota je věnována kloubům celé dolní končetiny a v podvečer se pomocí míčků a overbalu naučíte mobilizaci krční páteře.

V neděli budeme pokračovat mobilizací hrudní páteře, včetně kostovertebrálních a sternokostálních skloubení. Nezapomeneme ani na mobilizaci klíčních kostí, bederní páteře a SI kloubů.

Prakticky uvolníme všechny klouby našeho těla (kromě kloubů mezi středoušními kůstkami :)). Součástí výuky je též uvolnění svalů souvisejících s kloubními blokádami a také centrace končetinových kloubů pomocí facilitace.

Bonusem, který si z kurzu odnesete je zvýšení vnímavosti a citlivosti vašich rukou. Protože pracujeme s facilitačními míčky, získáme další rozměr naší cítivosti skrze "médium".

Navíc z kurzu odejdete "jako noví", protože sami budete moci zakusit, jak je tato terapie účinná a příjemná. Současně s uvolněním kloubních blokád dochází také k psychickému uvolnění, facilitaci správného držení těla a správného dýchání.

Co se tedy v kurzu naučíte?

• citlivě a jemně uvolňovat kloubní blokády
  • uvolňovat svaly podílející se na blokádách kloubů
  • dozvíte se další souvztažnosti (například z pohledu tradiční čínské medicíny)
  • pomocí polohování a facilitace se naučíte centrovat končetiny (zejména jejich kořenové klouby) a odstranit tak svalovou dysbalanci

Z kurzu si odnesete základní sadu míčků, takže ihned po kurzu můžete začít uplatňovat své nově nabyté poznatky v praxi.
Získáte přístup do uzavřené diskusní skupiny, stanete se tak součástí komunity lidí se stejným zájmem. Stanete se tak součástí podporujícího týmu, od kterého dostanete zpětnou vazbu a jehož cílem je společně se posunovat vpřed.

Nespecifické mobilizace jsou uznány a propláceny zdravotními pojišťovnami

kurz nespecifické mobilizace - Zdeňka Jebavá Tato jemná technika uvolňování kloubů Vám ušetří námahu, kterou vynakládáte při klasických mobilizacích nebo uvolňování svalových spasmů.
Uvolňování kloubních blokád pomocí facilitačních míčků je velmi jednoduché a časově nenáročné, vhodné do "rehabilitačního provozu".
Některé z technik si může pacient po Vaší instruktáži provádět jako autoterapii doma, takže vám ušetří čas i námahu.

Pacienti vás za tyto jemné techniky budou milovat :).

Facilitační míčky jsou velmi jemné a proto je mobilizace s jejich pomocí vhodná i pro pacienty s akutními bolestmi nebo staré lidi. Uvolnění skrze míčky má pozitivní vliv na psychiku - skrze fyzické uvolnění dochází i k psychické a emoční relaxaci.

Jedinečná metoda s českým původem

Míčkování je originální ve svém vzniku i provedení. Autorkou je uznávaná česká fyzioterapeutka Zdeňka Jebavá, která jej rozvíjí více než 30 let. S jejím laskavým svolením a s její garancí dnes Míčkování vyučuje Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS.

kurz nespecifické mobilizace - Zdeňka Jebavá Spolupráce naší masérské školy s paní Zdeňkou Jebavou se vyvíjí již od roku 2004. V masérské škole BUĎFiT prošlo kurzem již více než tisíc fyzioterapeutů a lékařů.

Od roku 2014 se Miroslava Kuprová Stodůlková účastnila kurzů Míčkování jako asistentka Zdeňky Jebavé a od roku 2018 převzala štafetu ve výuce Míčkování.

Pokud Zdeňce její zdravotní stav dovoluje, účastní se kurzů v rámci supervize.

Je nám velkou ctí, že škola BUĎFiT může tuto techniku dále vyučovat a učit Míčkování další fyzioterapeuty a lékaře. Vážíme si toho, že máme Zdeňčinu důvěru a že si vybrala právě naši školu.

Důležitá informace: metoda "Nespecifické mobilizace" a "Míčkové facilitace" je chráněna autorskými právy a autorkou této techniky je fyzioterapeutka paní Zdeňka Jebavá.
Právo školit a předávat tuto techniku udělila pouze svým dcerám a naší škole, resp. paní Miroslavě Kuprové Stodůlkové.

Slova autorky: "Je smutné, že někdo neoprávněný předává tyto techniky. Ještě horší je, že v důsledku nekvalitní a špatné výuky může absolvent takového kurzu ublížit svým klientům".

Nejbližší termíny odborného kurzu:

07.06.2019Nespecifické mobilizace3 dnyPraha4600,-
 07.06.2019Nespecifické mobilizace - refresh (basic)3 dnyPraha 2600,-
 07.06.2019Nespecifické mobilizace - refresh (clasic)3 dnyPraha 2800,-
 07.06.2019Nespecifické mobilizace - refresh (top)3 dnyPraha 2900,-

Nespecifické mobilizace - refresh

Pokud jste prošli kurzem, ale některé věci již třeba zapomněli a chcete si vše zopakovat, neváhejte a přihlaste se! Opakování je matkou moudrosti a navíc se můžete v technice mobilizací zdokonalit a také naučit se nové věci, které ještě v dřívějších kurzech nebyly. Zdeňka Jebavá svoje techniky neustále vylepšuje a tak jsou veškeré aktuality předávány na kurzech.

Můžete se přihlásit a vybrat si z "balíčků", které Vám vyhovují (plaťte jen to, co využijete:)):

• Refresh basic: Kurz + skripta v ceně 2600,- Kč
  • Refresh clasic: Kurz + skripta + sada míčků v ceně 2800,- Kč
  • Refresh top: Kurz + skripta + sada míčků + osvědčení v ceně 2900,- Kč

Nejbližší termíny opakovacího odborného kurzu :

07.06.2019Nespecifické mobilizace - refresh (basic)3 dnyPraha 2600,-
 07.06.2019Nespecifické mobilizace - refresh (clasic)3 dnyPraha 2800,-
 07.06.2019Nespecifické mobilizace - refresh (top)3 dnyPraha 2900,-
přihláška

Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů