logo masérská škola BUĎFiT Masérská škola pořádá rekvalifikační masérské kurzy akreditované MŠMT ČR, kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní oleje. BUĎFiT s.r.o., Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Brno

Odborný seminář "Pánevní dno"

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Pánevní dno

přikládáni baněk, baňková masáž ohnivé baňky

Popis semináře "Pánevní dno"

Pánevní dno (dále jen PD) je součástí tzv. hlubokého stabilizačního systému, to znamená, že je velice důležité i pro udržení vzpřímeného postavení těla. V tomto semináři probereme anatomii PD, ale i ostatních stabilizátorů, dále si povíme o tom, co může PD posílit. Ukážeme si velice jednoduché, ale účinné uvolnění PD a nakonec si společně zacvičíme. Cvičení je zaměřeno na zvládnutí základních principů posilování PD, důraz je kladen na jeho „procítění“, které je při práci s pánevním dnem nezbytné. Příznivé ovlivnění PD se projeví na celém pohybovém aparátu, zejména na vzpřímeném držení těla, to se zároveň odrazí i na psychickém rozpoložení – zvýšení sebejistoty a lepším navázání kontaktu sami se sebou. Posílení panevního dna je velice účinné v boji proti inkontinenci, kterým často trpí lidé staršího věku. Dalším okruhem je komplexní přístup k režimovým opatřením, takže terapeut se stává jakýmsi „poradcem“ pro klienta a jeho úkolem kromě kvalitně provedené terapie a instruktáže je též nasměrování klienta na úpravu životního stylu. Na seminář si s sebou vezměte pohodlné oblečení, ve kterém budete moci cvičit, ručník, přezůvky, psací potřeby, svačinu a dobrou náladu.

Nejbližší termíny kurzu "Pánevní dno":

Na kurz si vezměte: pohodlné oblečení na cvičení, přezůvky (raději pantofle nebo teplé neklouzavé ponožky), ručník, psací potřeby, ti, kdo nemají potvrzení o přijetí zálohy také doklad o zaplacení kurzu a případný doplatek kurzovného, svačinu a dobrou náladu.