logo masérská škola BUĎFiT Masérská škola - Praha, Brno, Ostrava, Plzeň pořádá masérský kurz reflexní lymfodrenáž - (manuální (reflexní lymfodrenáž plosky nohy).

REFLEXNÍ LYMFODRENÁŽ

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Reflexní lymfatická masáž (lymfodrenáž)

Manuální lymfatická drenáž

kurz reflexní lymfodrenáže Vedle krevního oběhu máme v těle i systém lymfatických (mízních) cév. Lymfatické cévy odvádějí z tkání vodu, ionty, bílkoviny a nahromaděné toxické látky. Volný odtok mízy je nezbytný pro odstranění těchto látek z tělních tkání. Jeho zablokování vede k postupnému hromadění tekutin a vzniku otoku tzv. lymfedému. Manuální lymfatická drenáž používá speciálních pomalých jemných hmatů napomáhajících pročištění lymfatických cest a zlepšení odtoku lymfy. Každá žena starší třiceti let by měla 2x ročně absolvovat detoxikační lymfatickou drenáž.

Reflexní terapie patří mezi nejúčinnější alternativní metody. Využívá tlaku a masáží reflexních zón a ploch na chodidlech a nově také na rukou. Vychází z poznatku, že na všech zakončeních lidského těla existují reflexní plošky odpovídající příslušným orgánům a oblastem těla. Platí pravidlo, že plošky nemocných či jinak oslabených orgánů jsou na pohmat citlivější než plošky odpovídající orgánům zdravým. Stimulací takto vytypovaných bodů je pak možno podobně jako u akupunktury či akupresury pozitivně působit na zdravotní stav. Reflexní zóny se využívají nejen pro terapii, ale také pro docela spolehlivou diagnostiku. Reflexní terapie se tak skvěle uplatňuje především v prevenci a je také vhodným doplňkem již probíhající léčby klasickou medicínou

reflexní terapie masérský kurz Reflexní terapie chodidel má svůj původ pravděpodobně v Číně. Do Evropy se zřejmě dostala již v době Marca Pola. Za novodobého objevitele je považován Dr. William Fitzgerald, který se s reflexní terapií seznámil při svém studiu ve Vídni počátkem 20. století. Můžete se setkat i s technikami které propagují maséreky Eugenice Inghamové a Hana Marquardtové. Spojením metody stimulace reflexních bodů pro povzbuzení lymfatického systému a obecných lymfodrenážních zásad vznikl masážní postup reflexní lymfodrenáže (reflexní lymfatická drenáž), která může v některých případech nahrazující klasickou lymfatickou drenáž.

Výhody reflexní lymfodrenáže

• ošetření celého těla během 1 sezení (30 – 60 min.)
  • nápadné výsledky již po první masáži
  • masáž fyzicky nenáročná pro maséra
  • masáž má jen málo kontraindikací

INDIKACE

• otoky
  • užívání hormonální antikoncepce
  • hormonální léčba
  • posílení imunity
  • kloubní potíže
  • detoxikace
  • regenerace
  • kožní potíže

KONTRAINDIKACE – nejsou absolutní, ale vždy nutno uvážit

• vážné cévní a srdeční potíže
  • vážné ledvinové potíže
  • rakovina
  • těhotenství

Nejbližší termíny masérského kurz:

Na kurz si vezměte: čísté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), desinfekční spray nebo ubrousky na otření chodidel, sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník a doklad o zaplacení kurzu. Dostanete k dispozici masážní prostředky.