BUĎFiT
MASÉRSKÁ ŠKOLA
OBCHOD - E-SHOP
infolinka:   775721010
e-mail:      skola@budfit.info

škola.BUĎFiT.info

logo masérská škola BUĎFiT
Tejpování nebo také tapping kurz pořádá masérská škola BUĎFiT. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní pomůcky a přístroje, tejpovací pásky, taepy a masážní oleje. BUĎFiT.
 

TEJPOVÁNÍ - TAPING - ZPEVŇOVÁNÍ KLOUBŮ

Taping - tejpování

Taping je druhem pasivní opory, která se využívá ve dvou oblastech vzájemně se prolínajících, a to na taping v oblasti sportovní a taping v oblasti terapeutické.

Do sportovního tapingu lze zařadit především využití tejpů ke stabilizaci kloubních struktur a segmentů, ať už z důvodu prevence poškození kloubních struktur nebo z důvodu snížení již existující instability kloubní /např. při oslabení vazivového aparátu různé etiologie/.

V terapeutické oblasti se taping využívá kromě výše uvedené stabilizace kloubních struktur také jako pasivní opora nejrůznějších pohybových segmentů, určená ke snížení zátěže daného svalu nebo jiné struktury, která je vystavená přetížení /zejména v tahu/. K přetížení dochází většinou vlivem váhy segmentu a nefunkčnosti struktur, majících za úkol udržet segment ve fyziologickém postavení. Jedním z důležitých cílů použití tapingu ve fyzioterapii je zvýšení exteroceptivního a proprioceptivního čití nejrůznějších částí lidského organismu.

Popis kurzu tejpování

Tejpování je zpevňování kloubů pomocí lepících pásek. Tejpování se používá u profesionálního i amatérského sportu jako prevence zranění a úrazů. Jedná se o různé systémy zpevnění kloubů, které neomezuje kloub v jeho běžném rozsahu, ale nedovolí překročit mezní nebo bolestivou hranici. Tejpování také brání poranění svalů a šlach.

Použití pro profesionální i běžné rekondiční sportování. Pro maséry, cvičitele, ve fyzioterapii (vybočený palec apod).

Na kurz si vezměte: čisté světlé oblečení na převlečení (šortky, případně plavky), přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník a doklad o zaplacení kurzu.

zahájenínázev akceformamístocena

Momentálně nemáme vypsaný žádný termín

Napište nám na náš e-mail o jaký kurz máte zájem a my Vás budeme informovat o novém termínu... skola@budfit.info

Sponzorem a dodavatelem tejpovacích pásek pro naše kurz tejpování je společnost: KinesioMAX

 Hlavní partneři:
Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů