Masérské kurzy s akreditací pořádá masérská škola BUĎFiT, Dále provozujeme masážní kurzy a obchod pro maséry (masážní baňky, masérské stoly).
BUĎFiT
MASÉRSKÁ ŠKOLA
OBCHOD - E-SHOP
infolinka:   775721010
e-mail:      skola@budfit.info

škola.BUĎFiT.info

logo masérská škola BUĎFiT
Masérská škola pořádá rekvalifikační masérské kurzy akreditované MŠMT ČR, kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní oleje. BUĎFiT s.r.o., Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Brno
 

TRADIČNÍ THAJSKÉ MASÁŽE - Nuad Bo Rarn

BUĎFiT - masérská škola > Kurzy a semináře > Thajská masáž Nuad Bo Rarn

Dnes velmi žádaným doplňkem masáží jsou orientální masáže a terapie a momentálně je to thajská masáž nejlépe celého těla, ale žádaná je i masáž chodidla a nohy (podobně jako u reflexní terapie).

NUAD BORAN MASÁŽ

Je velmi prastarou technikou, jejímž základem je nauka o neviditelných energetických liniích, tzv. senech, které procházejí lidským tělem a na nichž leží důležité akupresurní body. Působením na tyto body je možné odstraňovat blokády, mirnit bolest nebo léčit některá onemocnění.

Termíny kurzu Thajskámasáž

Původ thajské masáže a její kořeny

Tradiční thajská masáž, původním jménem Nuad Boran, je pro nás darem a dědictvím dobrých 2500 let. Své kořeny má v severní Indii, kde byla praktikována již v dávných dobách Buddhových a tak vždy pojímána jako duchovni cvičení, pohroužení, meditace, Meta. Je tedy unikátní kombinací spirituální praxe a fyzické terapie. Dodnes se vzdává úcta jejímu zakladateli, lékaři Jivaka Kumar Bhakkovi, jenž byl toho času blízký přítel Buddhův a osobní lékař králův. Přes svůj starobylý původ se thajská masáž neustále vyvíjí. Proto nemůže být překvapující v ní objevovat nové prvky a variace, zvláště pak rozdílné mezi severním a jižním stylem.

Filosofie

Kratké uvodní pohroužení před započetím práce je důležité pro zklidnění mysli, naladění se do bdělého meditativního stavu vědomí a soustředěnosti během práce.

Nechť ten, koho se dotýkám je zbaven bolesti a nechť dojde opět uzdravení. (modlitba provázející thajskou masáž)

Systém Thajské masáže

Thajská masáž má svou vlastni logiku a velmi propracovaný systém, jehož vyváženost je pozoruhodná. Základem je práce na neviditelných energetických drahách zvaných SENY, které se však anatomicky nedaji prokázat. SENY jsou totožné s NADIS v jógové tradici nebo s MERIDIÁNY v tradici čínské. Na těchto SENECH leží důležité akupresurní body, jejichž ošetřeni umožňuje volný tok energie a PRÁNY, léčení, odstraněni bolesti a blokád. Celkově napomáhá návratu zdraví a nastolení pocitu pohody.

Thajská masáž je jednou z rodiny orientálních prací, které využívají k léčení a uzdravení principu návratu energetické rovnováhy a energetického toku. Speciální thajské masáže celého těla velmi ovlivňují celý organismus, protahuje dráhy. Thajská masáž je směsicí rytmických houpavých pohybu, měkkých i hlubokých tahů, strečingu, manipulačních technik a pasivních jógových pozic, které přirozeně upravují popřípadě stimulují energetický tok v těle. Bylo by proto výstižnější užívat termín Thajská práce s tělem či něco podobného. Práce na energetických drahách spolu s masáží tlakových bodů odstraňuje blokády, podporuje volný průtok Čchi a napomáhá návratu zdraví a pocitu pohody. I ve své nejzákladnější relaxační podobě je Thajská masáž léčbou, kterou vykonávají regenerační síly těla vyvolané právě celkovým uvolněním.

Lektorka kurzu Thajká masáž

Vizitka lektorky Eleni Ioannopulu

Nejbližší termíny masérského kurz:

zahájenínázev akceformamístocena

Momentálně nemáme vypsaný žádný termín

Napište nám na náš e-mail o jaký kurz máte zájem a my Vás budeme informovat o novém termínu... skola@budfit.info

Na kurz si vezměte: čísté světlé oblečení, přezůvky - pantofle (ne tenisky), sešit, psací potřeby, prostěradlo, ručník, podložku na zem (například karimatku) a doplatek kurzovného.

 Hlavní partneři:
Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů