BUĎFiT
MASÉRSKÁ ŠKOLA
OBCHOD - E-SHOP
infolinka:   775721010
e-mail:      skola@budfit.info

škola.BUĎFiT.info

logo masérská škola BUĎFiT
Masérská škola pořádá rekvalifikační masérské kurzy akreditované MŠMT ČR, kurzy z oblasti masáže a fyzioterapie. E-SHOP s nabídkou: skládací masérské stoly, masážní oleje. BUĎFiT s.r.o., Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Brno
 

Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou

Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti udělají z trošky žluté barvy slunce. Pablo Picasso

Každý člověk, když se narodí umí kreslit, ale v průběhu života spoustou reakcí nebo zásluhou výchovy a výuky dospělých se tento talent pro kresbu výrazně potlačí nebo dokáže rozvinout. To závisí na tom s jakými lidmi přijde človíček do styku a jak moc mu otevřou dveře do širokého světa umění. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou je určen především právě těm, kterým se dveře naprosto zavřely nebo pouze jen pootevřely. Naučíte se tu vidět obrázek z jiného pohledu. Již po prvním dnu pozorujete jakýkoliv obrázek z jiného úhlu pohledu. Otevřete tu správnou zásuvku v mozku a najdete tam to, co si myslíte že jste již v průběhu života ztratili nebo že jste to nikdy neměli. Řada z nás už asi zažila ten pocit, že „to nezvládneš“ a „to raději nedělej“ apod. I my jsme tyto pocity mnohokrát hořce zažívali – ať už to bylo kreslení, zpívání nebo něco jiného – tvořivého. A právě tyto činnosti, respektive jejich centra, sídlí v pravé mozkové hemisféře. Přesněji řečeno: Pravá mozková hemisféra je sídlem např.: vyjadřování pomocí hudby, barev a symbolů tvořivosti citů a emocí intuice, fantazie a nejvíce je využívaná právě v dětství

Levá mozková hemisféra je sídlem např.: logiky, matematiky a systémů, našeho pojetí času, smyslu pro detail, slovního vyjadřování, strachu, obav a pocitů neschopnosti, posuzování všeho a všech (i nás samých), strachu a pudu sebezáchovy a nejvíce je využívána právě v dospělosti. Člověk obvykle využívá 1/10 kapacity svého mozku a téměř výhradně se řídí levou mozkovou hemisférou.

V třídenním kurzu se budete učit kreslit tužkou. Provede vás základy kresby podle vzoru základním kreslicím nástrojem – tužkou. Získáte krok za krokem jednotlivé znalosti, které vám v konečném důsledku umožní nakreslit realistický portrét. Nebojte se, portrét jako kresba tužkou je sice těžký úkol, ale nikoliv nemožný. Vše záleží jen na tom, zda jej opravdu chcete nakreslit. Nutnou a postačující podmínkou je mít opravdovou touhu jej nakreslit. Není to ovšem jen o kreslení. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou je na hony vzdálen školní výuce kreslení, třebaže vychází z metody používané na Kalifornské státní univerzitě. Během tří dnů projdete cestu, která by vám při klasickém postupu výuky kresby trvala několik měsíců. Tento ohromný kus cesty se projeví nejen na vaší kresbě, ale na celém vašem pohledu na svět. Na kurzu se dozvíte i mnoho dalšího, co Vám umožní daleko rychleji postupovat a dosahovat vynikajících výsledků. Naučíte se propojovat pravou a levou hemisféru, dozvíte se mnoho zajímavého i z mnoha dalších oborů.

Získáte nejen základní znalosti a návyky pro další samostatné kreslení, ale otevře se vám jiný svět, který uvidíte zcela novýma očima. Budete překvapeni, co všechno dokážete!!

Základním kreslicím náčiním budou tužky tří tvrdostí, a to B, 4B a 8B. S touto škálou obsáhneme prakticky všechny možnosti kresby tužkou. Kromě klasických tužek budeme používat ještě černý fix. Tužky značky Koh-I-Noor jsou ve světě proslavené svou kvalitou, takže není nutno volit jakoukoliv jinou značku.

Tužky s označením H jsou tužky technické - tvrdé, v kresbě se používají zcela výjimečně (ale pokud je vaším přáním kreslit třeba tužkou tvrdosti 6H, nic vám nebrání).

Tabulka tvrdosti tužek

8B 7B 6B 5B 4B 3B 2B B HB F H 2H 3H 4H 5H 6H 7H 8H 9H 10H
0 0,25 0,5 0,75 1 1,5 2 2,25 2,5 3 3,5 4 4,5 5 5,5 6 6,5 7 7,5 8
nejměkčí nejtvrdší

Kromě tužek budeme používat i další pomocný materiál, jako je guma, vatové tyčinky k prosvětlování a roztírání, kvalitní ořezávátko, ubrousky atd. Na závěr potřebuje každá kresba zafixovat, aby nedocházelo k jejímu poškození . Provádí se Fixativem, jako levná náhrada pro učební kresby docela dobře poslouží i jakýkoliv lak na vlasy.

Když jsem se poprvé setkala s touto formou výuky, zaujaly mě hlavně výsledky jaké tenhle kurz má. Vzhledem k tomu, že jsem do této doby sama namalovala již několik obrazů, vím kolik práce dá samotný portrét, aby se tomu dotyčnému opravdu podobal, a že to dokáže úplně každý? Samozřejmě jsem tomu nevěřila a říkala si, že to není možné, aby každý účastník, nikoho nevyjímaje, za tři dny nakreslil portrét, který se podobá své předloze. Zvědavost a touha, které mě pohltily, byly rozhodující. První otázka, která mě napadla byla „to se tam ti lidé hypnotizují“ nebo jak je to možné? Musím se o tom sama přesvědčit. Výsledek mě mile překvapil. Nikdo nikoho do žádného tranzu neuvádí, jen prostě lektorka řekne, jak na to... zní to až neuvěřitelně jednoduše, ale vážně v tom nic jiného není.Po celou dobu kurzu se vám individuálně věnují, radí a povzbuzují. Řeknou jak rozvrhnout papír, aby se na něj to co kreslíte skutečně vešlo, jak přenést několik záchytných bodů z předlohy na čistý papír, aby to co vidíte jste i kreslili, jak a hlavně kdy použít černou v kontrastu s bílou, aby to, co má vypadat kulatě skutečně ten dojem budilo, kterým směrem vést tahy tužky v jednotlivých částech obličeje nebo jiné části těla...prostě je to skutečně jen několik jednoduchých rad a triků. Nevěříte? Jděte do toho . V pohodovém prostředí se naučíte nejen vidět detaily, ale hlavně být schopní nakreslit prakticky cokoliv, portréty nevyjímaje!!

Úžas a nadšení. Ano takováto je každého účastníka reakce při každém kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou.Největší nadšení jeví ti, kteří ještě nikdy nic nenakreslili. Teď mají u sebe ten důkaz, že i oni to dovedou a i když někteří se již více pro plné časové vytížení ke kreslení nedostanou, tento pocit i důkaz jim zůstává po celý život. Když se potom dívají na svoje kresby, ještě někdy nechápou, že je to skutečně jejich práce, že to fakt dokážou... To se stejně nedá vyjádřit slovy, prostě nádhera, kdo nezkusí, neuvěří.


Nadchlo mě to tak, že jsem začala sama s touto formou výuky. Mými kurzy prošlo již na 200 kurzistů a i když se jednotliví lidé mění , atmosféra zůstává stále stejná. Nejčastější otázka je při přihlášení, jestli se lidé nehypnotizují, tak pro všechny odpovídám ne! Naučíte se jen dívat na obrázek jinak než dosud, a v tom je celé to kouzlo. Tento kurz přináší ještě uvolnění a relaxaci schopnost vidět detail i celek a zároveň odlišit podstatné od nepodstatného schopnost nakreslit opravdu cokoliv sebeuspokojení rozvinout své sebevědomí možnost objevit své další schopnosti opět naleznout cestu ke své pravé mozkové hemisféře a jejímu používání (kterou většina lidí opustila – nebo byla okolím nucena opustit – mezi svým 7 – 12 rokem věku). Kromě schopnosti nakreslit reálnou kresbu Vám kurz může přinést také jiný pohled na situace nebo lidi kolem vás, můžete díky tomuto novému pohledu pochopit spoustu věcí doposud nepoznaných... ale je to velmi individuální a každý si z kurzu odnese to své. Jde hlavně o zlepšení využití pravé hemisféry, kterou v dnešním světě málokdo využívá tak jak by se mohlo. Navíc je to o zvednutí sebevědomí že "TO" opravdu jde i tomu, kdo se bojí nakreslit byť jen malý domeček. Využití toho co se na kurzu naučíte je však jen a jen na vás - kurz vás pouze dokáže nasměrovat - ta mravenčí práce na zdokonalení sebe samých je jen ve vašich rukou.


Zúčastnit se kurzu a začít kreslit můžete bez jakékoliv přípravy okamžitě a hned. Nemá to nic společného s talentem. Je ale důležité mít trpělivost a chtít něco dokázat. Prodloužený relaxační víkend vám přinese kromě relaxace, odpočinku a uvolnění od každodenního stresu i vědomosti, osobní růst, zvýšení potenciálu aktivací dvojího pohledu myšlení. V neposlední řadě se přesvědčíte, že vaše schopnosti jsou daleko větší než předpokládáte sami nebo vaše okolí.

Autor Eva Machová

 Hlavní partneři:
Aloha Spa - magic hot stones | Masérské kurzy - Brno | Dornova metoda | výměna zpětných odkazů