Míčková facilitace - Míčkování

Technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou, paní Zdeňkou Jebavou původně pro astmatické děti je dnes již používaná ve zdravotnictví i mimo něj pro uvolnění svalů zad, hrudníku, při vadném držení těla a mnoha různých obtížích a onemocněních, včetně postcovidového syndromu.

Míčkování

Uvolňování pomocí facilitačních míčků je jemné a velmi příjemné. Technika je navzdory své jednoduchosti velmi efektivní a lze ji využít i bez spolupráce ošetřovaného (malých dětí, postižených, starých lidí).

Míčkování je masážní technika pomocí měkkých molitanových míčků.  Kožní řasa vzniklá při masáži (koulení či vytírání) působí nejen na kůži a podkoží, ale i hlouběji uložené tkáně a orgány. Toto působení nazýváme facilitací a proto i míčky nesou jméno “facilitační míčky”.

• vertebroalgické syndromy (VAS)
  • vadné či chabé držení těla (VDT, CHDT)
  • preskoliotické či skoliotické držení těla či dokonce skoliózy
  • funkční plochonoží
  • pooperační ošetření jizev a měkkých tkání v postakutní fázi hojení
  • míčkování slouží  pro uvolnění svalů zad, šíje, hrudníku, krku a obličeje
  • vliv na dechové obtíže – astma
  • chronické bronchitidy
  • špatný stereotyp dýchání či dokonce dýchací obtíže v rámci postcovidového syndromu.
  • chronické záněty dutin, nosohltanu, uší (zevní i vnitřní zvukovod)
  • bolesti a únavu očí
  • při léčbě obrny lícního nervu
  • “vedlejším účinkem” je vypnutí kůže a podkoží obličeje, což lze využít i pro kosmetické účely

V dnešní podobě ji lze využít pro vertebroalgické syndromy (VAS), vadné či chabé držení těla (VDT, CHDT), preskoliotické či skoliotické držení těla či dokonce skoliózy, funkční plochonoží. Dále i jako pooperační ošetření jizev a měkkých tkání v postakutní fázi hojení. Všeobecně slouží Míčkování pro uvolnění svalů zad, šíje, hrudníku, krku a obličeje.

Sestava pro obličej je využívána na chronické záněty dutin, nosohltanu, uší (zevní i vnitřní zvukovod), bolesti a únavu očí, při léčbě obrny lícního nervu apod. Krásným “vedlejším účinkem” je vypnutí kůže a podkoží obličeje, což lze využít i pro kosmetické účely.

Sama facilitace pomocí míčků má velmi významný vliv na dechové obtíže – astma, chronické bronchitidy, špatný stereotyp dýchání či dokonce dýchací obtíže v rámci postcovidového syndromu.

Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS. je jedinou uznanou lektorkou k výuce Míčkování

Autorka  Zdeňka Jebavá, rozvíjela Míčkování více než 30 let a její technika byla uznána nejen kapacitami české fyzioterapie a mnohými lékaři (zejména z řad alergologů), ale též zdravotními pojišťovnami.

V průběhu let vyškolila Zdeňka Jebavá stovky terapeutů z řad zdravotníků, nezdravotníků, ale též laiků, zejména maminek nemocných dětí.

V dnešní době paní Zdeňka Jebavá již nevyučuje, a protože s naší školou spolupracovala od roku 2004, stala se naše lektorka Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS. její následovnicí.

Děkujeme Zdeňce Jebavé za její důvěru v předání lektorování Míčkování právě naší škole. Je nám velkou ctí!

Kurz je rozdělen dle účastníků na:

Tuto techniku vyvinula česká fyzioterapeutka paní Zdeňka Jebavá. Dnes již v kurzech Míčkování nepřednáší a předala štafetu Miroslavě Kuprové Stodůlkové, DiS.

Dvoudenní kurz pro odborníky zdravotníky – lékaře i nelékaře. Je určen fyzioterapeutům, ergoterapeutům, lékařům a dalším zdravotníkům.

Kurz určen pro terapeuty, kteří již prošli kurzem Míčkování a chtějí dále předávat Míčkování a učit jej maminky.

Jednodenní zájmový kurz je určen maminkám astmatických nebo alergických ratolestí.

Termíny kurzu: Míčková facilitace

Miroslava Kuprová, DiS.

Vystudovala fyzioterapii, masáže a čínskou medicínu. Pracuje jako fyzioterapeut v Říčanské nemocnici a přednáší v kurzech Míčková facilitace a nespecifické mobilizace.

Garant kurzu

Zdeňka Jebavá

Autorka techniky Míčkování , míčková facilitace a Nespecifické mobilizace. Garant a majitelka značky Míčkování a Míčková facilitace.

Další termíny ​

Míčková facilitace pro terapeuty II.

Technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou, paní Zdeňkou Jebavou původně pro astmatické dětí dnes již používaná pro uvolnění svalů zad, hrudníku, při vadném držení těla ad. Masáž a terapie facilitačními míčky proto nazvaná Míčkování / Míčková facilitace je originální ve svém původu i provedení

Registrace / podrobnosti o termínu »

Míčková facilitace pro terapeuty I.

Registrace / podrobnosti o termínu »