fbpx

Nespecifické mobilizace

Druhý kurz Míčkování II. – nespecifické mobilizace pomocí facilitačních míčků a overbalu je zaměřen čistě na uvolňování kloubních blokád a je určen výhradně pro fyzioterapeuty a lékaře.

V kurzu Nespecifické mobilizace (míčkování II.) se naučíte:

  • Šetrně a citlivě uvolňovat kloubní blokády
   Uvolňování pomocí facilitačních míčků je jemné a nebolestivé.
  • Uvolňovat svaly, které se na blokádách podílí
   Pro zvýšení efektu a prevenci recidivy.
  • Centraci kloubů polohováním a facilitací
   Pomocí polohování a facilitace se naučíme centrovat končetiny (zejména jejich kořenové klouby) a odstraníme svalovou dysbalanci.
  • Dozvíte se další souvztažnosti
   Občas ráda zabrousím do souvislostí z pohledu tradiční čínské medicíny. 🙂

Event Timelines

1
Pro fyzioterapeuty
Ať už jste právě dostudovali, máte mnoholetou praxi a nebo jste byli dlouho na rodičovské a vracíte se po několika letech do praxe, můžete se kurzu zůčastnit bez ohledu na to, zda jste či právě nejste zaměstnaní ve zdravotnictví. Samozřejmě kurz je i pro ty, kteří pracují sami na sebe, ať už jako fyzioterapeuti bez odborného dohledu nebo pod živnostenským oprávněním "Masérské rekondiční a regenerační služby".
Míčkování patří k technikám měkkých tkání a v této skupině je to (alespoň pro mne) hvězda :). Pojišťovny je tedy hradí pod kódem 21413 a na jednoho pacienta jej můžete čerpat 2x denně, tj. 30 minut.
2
Pro ergoterapeuty
Míčkováním uvolňujete svalové napětí, zlepšujete místní prokrvení, hojení a stimulaci periferních nervů, míčky lze hravě využít pro pacienty i na nácvik jemné motoriky a posilování svalů ruky.
3
Pro lékaře
Stejně jako fyzioterapeuté a ergoterapeuté využívají lékaři Míčkování jako premedikaci před další terapií, např. mobilizace či manipulace.
Někteří lékaři využívají kurzu i proto, aby věděli, s jakou technikou pracují jejich podřízení či spolupracující rehabilitace a co "předepisují" na FT poukazy svým pacientům.
4
Pro zdravotní sestry
Míčkováním zlepšujete zdravotní stav pacientů a zkracujete dobu léčby (urychlujete hojení, zlepšujete trofiku tkání (tím preventivně působíte proti proleženinám), snížujete bolestivost, velmi významným faktorem je i pozitivní působení na psychiku pacienta.
Tato událost již skončila

Podrobnpsti

 • 10. 6. 2022 13:00   -   12. 6. 2022 15:00
Sdílet kurz / akci
PŘIDAT DO KALENDÁŘE