Nespecifické mobilizace

Míčková facilitace neboli „Míčkování“

Nespecifické mobilizace je navazující kurz Míčková facilitace pro zdravotník a lékaře. Tento kurz je určen jen pro zdravotníky.

Podrobnosti o kurzu

Kurz Míčkování II. – Nespecifické mobilizace pomocí facilitačních míčků a overbalu je zaměřen na uvolňování kloubních blokád. Je pokračováním kurzu Míčkování I. (Míčková facilitace pro respirační onemocnění) a je určen pouze pro fyzioterapeuty a lékaře.

Kurz je rozdělen do tří výukových dnů. V pátek odpoledne se naučíte mobilizaci kloubů celé horní končetiny. Sobota je věnována kloubům celé dolní končetiny a v podvečer se pomocí míčků a overbalu naučíte mobilizaci krční páteře.

V neděli budeme pokračovat mobilizací hrudní páteře, včetně kostovertebrálních a sternokostálních skloubení. Nezapomeneme ani na mobilizaci klíčních kostí, bederní páteře a SI kloubů.

Prakticky uvolníme všechny klouby našeho těla (kromě kloubů mezi středoušními kůstkami :)). Součástí výuky je též uvolnění svalů souvisejících s kloubními blokádami a také centrace končetinových kloubů pomocí facilitace.

Bonusem, který si z kurzu odnesete je zvýšení vnímavosti a citlivosti vašich rukou. Protože pracujeme s facilitačními míčky, získáme další rozměr naší cítivosti skrze “médium”.

Navíc z kurzu odejdete “jako noví”, protože sami budete moci zakusit, jak je tato terapie účinná a příjemná.
Současně s uvolněním kloubních blokád dochází také k psychickému uvolnění, facilitaci správného držení těla a správného dýchání.

Co se tedy v kurzu naučíte?

• citlivě a jemně uvolňovat kloubní blokády
  • uvolňovat svaly podílející se na blokádách kloubů
  • dozvíte se další souvztažnosti (například z pohledu tradiční čínské medicíny)
  • pomocí polohování a facilitace se naučíte centrovat končetiny (zejména jejich kořenové klouby) a odstranit tak svalovou dysbalanci

Z kurzu si odnesete základní sadu míčků, takže ihned po kurzu můžete začít uplatňovat své nově nabyté poznatky v praxi.

Získáte přístup do uzavřené diskusní skupiny, stanete se tak součástí komunity lidí se stejným zájmem. Stanete se tak součástí podporujícího týmu, od kterého dostanete zpětnou vazbu a jehož cílem je společně se posunovat vpřed.

Nespecifické mobilizace jsou uznány a propláceny zdravotními pojišťovnami

Tato jemná technika uvolňování kloubů Vám ušetří námahu, kterou vynakládáte při klasických mobilizacích nebo uvolňování svalových spasmů.
Uvolňování kloubních blokád pomocí facilitačních míčků je velmi jednoduché a časově nenáročné, vhodné do “rehabilitačního provozu”.
Některé z technik si může pacient po Vaší instruktáži provádět jako autoterapii doma, takže vám ušetří čas i námahu.

Pacienti vás za tyto jemné techniky budou milovat :).

Facilitační míčky
jsou velmi jemné a proto je mobilizace s jejich pomocí vhodná i pro pacienty s akutními bolestmi nebo staré lidi.
Uvolnění skrze míčky má pozitivní vliv na psychiku – skrze fyzické uvolnění dochází i k psychické a emoční relaxaci.

Jedinečná metoda s českým původem

Míčkování je originální ve svém vzniku i provedení. Autorkou je uznávaná česká fyzioterapeutka Zdeňka Jebavá, která jej rozvíjí více než 30 let. S jejím laskavým svolením a s její garancí dnes Míčkování vyučuje Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS.

Spolupráce naší masérské školy s paní Zdeňkou Jebavou se vyvíjí již od roku 2004. V masérské škole BUĎFiT prošlo kurzem již více než tisíc fyzioterapeutů a lékařů.

Od roku 2014 se Miroslava Kuprová Stodůlková účastnila kurzů Míčkování jako asistentka Zdeňky Jebavé a od roku 2018 převzala štafetu ve výuce Míčkování.

Je nám velkou ctí, že škola BUĎFiT může tuto techniku dále vyučovat a učit Míčkování další fyzioterapeuty a lékaře. Vážíme si toho, že máme Zdeňčinu důvěru a že si vybrala právě naši školu.

Důležitá informace:

metoda “Nespecifické mobilizace” a “Míčkové facilitace” je chráněna autorskými právy a autorkou této techniky je fyzioterapeutka paní Zdeňka Jebavá.

Právo školit a předávat tuto techniku udělila pouze svým dcerám a naší škole, resp. paní Miroslavě Kuprové Stodůlkové.

Slova autorky: “Je smutné, že někdo neoprávněný předává tyto techniky. Ještě horší je, že v důsledku nekvalitní
a špatné výuky může absolvent takového kurzu ublížit svým klientům”
.

Termíny kurzu Nespecifické mobilizace (Míčková facilitace pro fyzioterapeuty a lékaře II.):

Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS. je jedinou uznanou lektorkou k výuce Míčkování

Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS.

Vystudovala fyzioterapii, masáže a čínskou medicínu. Pracuje jako fyzioterapeut v Říčanské nemocnici i svojí soukromé praxi a přednáší v kurzech Míčková facilitace a nespecifické mobilizace. Míčkování se věnuje od roku 2003.

Další termíny ​

Míčková facilitace pro terapeuty II.

Technika vyvinutá českou fyzioterapeutkou, paní Zdeňkou Jebavou původně pro astmatické dětí dnes již používaná pro uvolnění svalů zad, hrudníku, při vadném držení těla ad. Masáž a terapie facilitačními míčky proto nazvaná Míčkování / Míčková facilitace je originální ve svém původu i provedení

Registrace / podrobnosti o termínu »

Míčková facilitace pro terapeuty I.

Registrace / podrobnosti o termínu »