fbpx

Baňková masáž a terapie

Velmi uznávaná starověká čínská metoda, známá již přes 3000 let. Baňky se přikládají na určená místa (reflexní zóny, akupunkturní body, a-shi zóny) nebo se používají k masáži. Tato technika je jedna z nejúčinnějších metod na onemocnění a problémy pohybového aparátu (ztuhlé svaly, partie zad a krku, bolesti zad apod.), ale i na onemocnění trávicího, dýchacího a pohybového aparátu.

Pořádáme v různých úrovních, dle pořadatele akce podrobnosti o průběhu a jednotlivých termínech naleznete po rozkliknutí přislušného názvu / typu akce.

Baňková masáž a terapie​

Na semináři Baňková masáž a terapie se dozvíte o historii baňkování, indikacích a  kontraindikacích baňkování. Naučíte se různé techniky přikládání baněk, dozvíte se o odlišných účincích v závislosti na vedení tahu baňkou, její síle přisátí atd. Zkusíte si práci s více druhy baněk – se silikonovými baňkami, s umělými baňkami s odsáváním pomocí pumpy, ale zejména se naučíte pracovat se skleněnými (ohnivými) baňkami. 

V tomto dni se naučíte baňkovou masáž zad, beder a šíje. Dozvíte se také o užití této techniky v rámci tradiční čínské medicíny. Po zvládnutí semináře získáte základní i pokročilé dovednosti manipulace s baňkou a odborné znalosti pro provádění baňkové masáže a baňkování.

Baňkování lokální aplikace

Baňkování – lokální aplikace (pokročilí) je  určen pro maséry a fyzioterapeuty,
kteří chtějí využít baněk a ušetřit tak své ruce a prsty. Jelikož baňky působí
podtlakem, umí ze ztuhlých svalů odstraňovat mimo spazmů i nežádoucí látky či
tekutiny (únavové látky, toxiny, stagnující neokysličenou krev). Baňkování
lze velice úspěšně kombinovat s dalšími masážemi, zejména se základní regenerační masáží.

V tomto semináři probereme teorii baňkování, prakticky se naučíme baňkovou masáž
s různými typy baněk, naučíme se přikládat ohnivé baňky a dále již budeme probírat
sestavičky – „lokální aplikace“. U každé si povíme indikační a kontraindikační
skupinu a také možná další doporučení. Sestavy jsou pro: záda (vertebroalgické
syndromy a skoliózy), šíji, bedra, sestava pro astmatické obtíže, rameno (syndrom bolestivého ramene), kyčle, kolena, břicho (trávicí funkční poruchy a urogenitální systém).

Termíny kurzů

Baňkování

Baňkování je uznávaná terapie pro uvolnění  pohybového aparátu (svalů, šlach a kloubů). Jedná se o tzv. vakuovou masáž, která se provádí pomocí skleněných nebo jiných baněk na principu  reflexních zón akupunkturních bodů a linií.

FotoGalerie

[sgdg path="Baňková masáž a terapie"]