fbpx

Míčkování pro teraoeuty II.

Date and Time:

27.05.2023 09:00 - 28.05.2023 - 15:00

Místo konání:

Charkovská 333/5, Praha 10, Česká republika, 101 00, CZE

Sdílet kurz / akci
PŘIDAT DO KALENDÁŘE
Tato událost již skončila

About The Akce a kurzy

Míčkování je originální ve svém původu i provedení. Autorkou je uznávaná česká fyzioterapeutka Zdeňka Jebavá, která ji rozvíjí více než 30 let.

    • Absolvovali jste kurz Míčkování I. a potřebujete ještě rozšíření na horní a dolní končetiny?
    • Máte ležící klienty či pacienty a potřebujete techniku Míčkování modifikovat?
    • Pracujete se spastickými pacienty a chcete Míčkování využít pro jejich diagnózu?
    • Pečujete o hendikepované děti či staré lidi a potřebujete jemnou techniku k uvolnění svalových spasmů?
    • Potřebujete posílit důvěru mezi Vámi a pacientem?

Event Timelines

1
Pro fyzioterapeuty

Ať už jste právě dostudovali, máte mnoholetou praxi a nebo jste byli dlouho na rodičovské a vracíte se po několika letech do praxe, můžete se kurzu zůčastnit bez ohledu na to, zda jste či právě nejste zaměstnaní ve zdravotnictví. Samozřejmě kurz je i pro ty, kteří pracují sami na sebe, ať už jako fyzioterapeuti bez odborného dohledu nebo pod živnostenským oprávněním "Masérské rekondiční a regenerační služby". Míčkování patří k technikám měkkých tkání a v této skupině je to (alespoň pro mne) hvězda :). Pojišťovny je tedy hradí pod kódem 21413 a na jednoho pacienta jej můžete čerpat 2x denně, tj. 30 minut.

2
Pro ergoterapeuty

Míčkováním uvolňujete svalové napětí, zlepšujete místní prokrvení, hojení a stimulaci periferních nervů, míčky lze hravě využít pro pacienty i na nácvik jemné motoriky a posilování svalů ruky.

3
Pro zdravotní sestry

Míčkováním zlepšujete zdravotní stav pacientů a zkracujete dobu léčby (urychlujete hojení, zlepšujete trofiku tkání (tím preventivně působíte proti proleženinám), snížujete bolestivost, velmi významným faktorem je i pozitivní působení na psychiku pacienta.

Místo konání: