fbpx

Míčková facilitace pro terapeuty I.

Dvoudenní kurz pro maséry, speciální pedagogy, asistenty pedagogů, ošetřovatele, cvičitele a další terapeuty pomáhajících profesí.

Maséři vyhledávají Míčkování jako velmi jednoduchou a efektivní techniku pro své klienty s bolestí zad, speciální pedagogové a jejich asistenti používají Míčkování u dětí s tělesným, mentálním či kombinovaným postižením. Ošetřovatelé a další terapeuté využívají Míčkování pro seniory či dlouhodobě ležící pacienty či klienty.

Všeobecně slouží Míčkování pro zlepšení svalového napětí, s tím souvisejícího držení těla, a zejména stimulaci dechového stereotypu a dechové vlny. Velmi významným účinkem Míčkování je odhlenění dýchacích cest. Zlepšuje napětí svalů končetin, centraci kloubů a cirkulaci tekutin (krve a lymfy) v končetinách.

Tento kurz je stále odborným kurzem, avšak lektorka Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS. přizpůsobuje výklad účastníkům. Kurz neběží v tak náročném a rychlém tempu, jak je vyžadováno u zdravotníků, jsou vynechány hmaty, které nezdravotníci nesmí provádět a není používána odborná termilogie (tak aby účastníci vše dobře  pochopili).

Na kurzu obdržíte sadu míčků na Míčkování a skripta. Na závěr tohoto kurzu Vám bude vydáno osvědčení o účasti na kurzu Míčková facilitace pro terapeuty.

Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS. je jedinou uznanou lektorkou k výuce Míčkování

Termíny kurzu míčková facilitace pro terapeuty:
Facebook
Twitter
LinkedIn

Lektorka kurzu

Fotografie Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS.

Miroslava Kuprová Stodůlková, DiS.

Vystudovala fyzioterapii, masáže a čínskou medicínu. Pracuje jako fyzioterapeut v Říčanské nemocnici i svojí soukromé praxi a přednáší v kurzech Míčková facilitace a nespecifické mobilizace. Míčkování se věnuje od roku 2003.

Další termíny ​